ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Ponad 200 pracodawców szuka pracowników

  • 11.02.2019, 13:13 (aktualizacja 11.02.2019, 16:10)
  • Katarzyna Kurek
Ponad 200 pracodawców szuka pracowników
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Mechanik samochodowy, magazynier czy fizjoterapeuta. To tylko niektóre z zawodów jakie pojawiły się w ofertach pracodawców w Powiatowym Urzędzie Pracy. Do 15 marca potrwa zawieranie umów, a 25 marca ruszy kolejny nabór na staże.

Na terenie powiatu ostrowieckiego obecnie są 4704 osoby bezrobotne, to aż o 393 osoby więcej niż w grudniu 2018 roku. W piątek, 8 lutego, zakończono rozpatrywanie wniosków, a już od 11 lutego rozpocznie się zawieranie umów, które potrwa  do 15 marca. Ponad 200 pracodawców złożyło ofertę stażową, aby aktywizować osoby bezrobotne. Poszukiwane są osoby na stanowisko, m.in.: mechanika samochodowego, magazyniera, fizjoterapeuty, sprzedawcy, pracownika ds. turystyki. 

Największą grupę wśród osób bez pracy stanowią długotrwale bezrobotni. To aż 47% zarejestrowanych osób. Nadal wielu z bezrobotnych nie posiada kwalifikacji zawodowych. Staż może być dla nich dużą szansą nabycia doświadczenia i praktyki. Korzystając z takich form aktywizacji, zyskujemy okazję zdobycia wiedzy, umiejętności i doświadczenia zawodowego w firmie, w której chcielibyśmy pracować.

Inną formą walki z bezrobociem są dotacje dla osób nie pracujących. Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim posiada ofertę dla bezrobotnych, posiadających cechy przedsiębiorcy, którzy planują założyć własną działalność gospodarczą. Wnioski można składać od 4 marca. 

Kolejny termin składania wniosków o staże rusza 25 marca 2019 r. 
 

Katarzyna Kurek

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
senior
senior 11.02.2019, 21:45
Prawie 5tys bezrobotnych, szpital bnkrut szok!! czy to miasto już tonie??
.
. 11.02.2019, 16:54
Staż u większości"pracodawców" nie jest postrzegany jako doświadczenie zawodowe,to po pierwsze, po drugie staż to żadne rozwiązanie, chyba,że czeka po nim pełen etat. Jak nie to szkoda czasu. Już przy piramidach robili "stażyści" ;)
Kar
Kar 12.02.2019, 14:45
Nie stażyści tylko "wysokiej klasy specjaliści zatrudnieni na umowę o dzieło" ;)

Pozostałe