ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

„Samochodówka” druga w województwie

  • 11.02.2019, 12:46 (aktualizacja 11.02.2019, 15:22)
  • Artur Sitarski
„Samochodówka” druga w województwie
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Popularna „Samochodówka” , na ponad 90 techników z całego świętokrzyskiego, zajęła czternaste miejsce w wojewódzkim rankingu „Perspektyw”. To najlepszy wynik jaki uzyskała szkoła w dotychczasowej historii.

Technikum nr 4 mieszczące się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego zajęło 14 miejsce w woj. świętokrzyskim rankingu „Perspektyw”. Ten sukces to wspólna praca uczniów i kadry pedagogicznej. Na końcową ocenę w rankingu składają się następujące kryteria: sukcesy w olimpiadach, wyniki matury oraz wyniki egzaminów zawodowych. I to właśnie nauka praktycznej strony zawodu jest elementem stanowiącym o sile popularnej „Samochodówki”. Uczniowie w ramach zajęć praktycznych pod okiem mechaników i diagnostów uczą się oraz poznają specyfikę pracy. Zalety płynące z takiej formy praktyk i warsztatów dostrzegają sami uczniowie.

Szkoła nie spoczywa na laurach i pomimo wysokiego miejsca w rankingu chce się rozwijać. Placówka jako pierwsza w Ostrowcu Świętokrzyskim została podłączona do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, w ramach której ma dostęp do szerokopasmowego internetu. Dodatkowo w ramach projektów unijnych w szkole została rozbudowana sieć informatyczna. „Samochodówka” wzbogaciła się także o 40 nowych komputerów.  

Szkoła XXI wieku musi być szkołą cyfrową a dyrektor CKZiU podkreśla, że nowoczesny sprzęt, szybki internet i dobrze wyposażone pracownie są niezbędne w procesie edukacji uczniów. 

Artur Sitarski

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
u
u 12.02.2019, 14:08
Już niedługo moja szkoła :).

Pozostałe