ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Poznajmy stypendystów premiera

  • 12.02.2019, 14:33 (aktualizacja 12.02.2019, 16:36)
  • Katarzyna Kurek
Poznajmy stypendystów premiera
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
6 lutego 2019 roku  o godz. 11.00 w  Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach, Świętokrzyski Wicekurator Oświaty pani Katarzyna Nowacka uroczyście wręczyła dyplomy stypendystom Prezesa Rady Ministrów oraz ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania. Sześciu uczniów z ostrowieckich liceów otrzymało stypendia za dobre wyniki w nauce, oraz inne osiągnięcia. Pięciu z nich otrzymało stypendium Prezesa Rady Ministrów, jeden uczeń został wyróżniony stypendium Ministra Edukacji Narodowej.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów  odebrali:

Uczeń LO Nr I im. St. Staszica Wiktor Filipowski

Wiktor Filipowski jest uczniem klasy III B o profilu lingwistycznym Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. S. Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim. Osiąga wysokie wyniki w nauce. Ma wiele pasji i zainteresowań, co sprawia, że bierze udział w różnego typu przedsięwzięciach, mających zarówno charakter wojewódzki jak i ogólnopolski. W bieżącym roku szkolnym Wiktor reprezentował liceum w licznych konkursach. Do jego największych sukcesów należą: uzyskanie tytułu laureata VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”, I miejsce w etapie wojewódzkim i II miejsce w etapie ogólnopolskim konkursu „Nasi sąsiedzi –Żydzi”, III miejsce w V wojewódzkim Prawniczym Konkursie Krasomówczym – Plagiat czy inspiracja? Ochrona własności intelektualnej, I miejsce w konkursie wojewódzkim „ Zapomniane Akcje Armii Krajowej na terenie kielecczyzny”, III miejsce w konkursie wojewódzkim „Polityka i bezpieczeństwo wokół nas”. 

Aleksandra Rogala rok szkolny 2017/2018  zakończyła ze średnią 5,69, a stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymała po raz pierwszy. Dyrektor Liceum Nr 3 im. Władysława Broniewskiego nie kryje dumy ze wszystkich uczniów, ale mocno docenia osiągnięcia stypendystki, które są najwyższe w szkole. 

Uczniowie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego poza nauką, muszą także znaleźć czas na treningi, co nie jest łatwe. Jakub Czerwonka to młody sportowiec z wysoką średnią. Osiągnięcia wynikają z jego determinacji, ale swój sukces zawdzięcza także rodzinie, która mocno go wspiera. Julia Szafrańska jest maturzystką, z najwyższą średnią w szkole: 6.0. Po raz drugi została doceniona poprzez otrzymanie stypendium premiera. 

5,89 to wynik średniej ocen Natalii Kuziemki, która jest uczennica Liceum Nr II im. Joachima Chreptowicza, do nauki motywuje ją perspektywa przyszłej kariery. 

Dominik Jewiak jest młodym sportowcem osiągającym wysokie wyniki w sporcie na szczeblu ogólnoświatowym, jednak pamięta, że nauka jest równie ważna. Jego wysiłek został doceniony. Jako jeden z 4 uczniów w województwie świętokrzyskim otrzymał stypendium Ministra Edukacji Narodowej. 

Zdolna młodzież to wizytówka każdej szkoły. Z  województwa świętokrzyskiego stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymało 131 uczniów, statystyki znacznie się nie zmieniają bo w ubiegłym roku wyróżnionych zostało 130 uczniów. 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe