ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

41 nieprawidłowych zachowań

  • 08.02.2019, 14:37 (aktualizacja 08.02.2019, 15:09)
  • Nina Dukielska
41 nieprawidłowych zachowań
Podziel się:
Oceń:
07.02.2019 roku ostrowieccy policjanci prowadzili wzmożone działania pod nazwą ,,Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego’’, w których szczególną uwagę zwracano na nieprawidłowe zachowania na drodze w relacji pieszy-kierujący, kierujący-pieszy. Działania ukierunkowane były przede wszystkim na ujawnianie wykroczeń popełnianych przez pieszych, jak również wykroczeń popełnianych przez kierujących pojazdami wobec pieszych.

W miniony czwartek na terenie powiatu ostrowieckiego policjanci prowadzili wzmożone działania, podczas których szczególną uwagę zwracali na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ogółem w trakcie działań ujawniono 41 nieprawidłowych zachowań uczestników dróg.

Funkcjonariusze ujawnili 21 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami. Do najczęstszych grzechów kierowców należą – wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu i zmiana pasa ruchu przed przejściem dla pieszych. Mundurowi ujawnili także 20 wykroczeń popełnionych przez pieszych. Najczęstsze to przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych i niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Nasze przedszkole jest placówką wspomagającą rozwój dzieci, o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Nasze przedszkole jest placówką wspomagającą rozwój dzieci, o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Nasze przedszkole jest placówką wspomagającą rozwój dzieci, o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Policja apeluje o zachowanie zgodne z przepisami i dbanie o własne bezpieczeństwo m.in. noszenie elementów odblaskowych po zmroku. Tego rodzaju działania na drogach powiatu ostrowieckiego będą kontynuowane w przyszłości. 

Nina Dukielska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe