ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Szybki i bezpieczny internet dla "Budowlanki"

  • 08.02.2019, 14:14 (aktualizacja 08.02.2019, 16:01)
  • Katarzyna Kurek
Szybki i bezpieczny internet dla "Budowlanki"
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Szybko, bezpiecznie i za darmo. Już niebawem uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrowcu Św. popularnej "Budowlanki" będą mogli korzystać z internetu o przepustowości co najmniej 100 Mb/s wraz z usługami bezpieczeństwa.

Aby zakwalifikować się do projektu szkoła musiała złożyć odpowiedni akces do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, wymagana była także zgoda organu prowadzącego. Głównym priorytetem Ministerstwa Edukacji Narodowej w tym roku szkolnym jest cyfryzacja szkół, do tych priorytetów podłącza się także dyrektor placówki, który kierował się dobrem uczniów oraz nauczycieli, ale nie wyklucza, że na tym programie szkoła także zaoszczędzi. 

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

Słaby dostęp do sieci to spory problem, który przejawia się w niewielkim wykorzystaniu przez szkoły narzędzi i zasobów cyfrowych w procesie nauczania. Aby szkoła spełniała wymagania na miarę XXI w. szybki internet jest podstawą, także ze względu na kierunki kształcenia uczniów. 
Efekt osiągnięto, uczniowie są zadowoleni i popierają tą inicjatywę. 

Obecnie ciężko wyobrazić sobie szkołę, w której nie ma internetu, ponieważ jest to ogromne udogodnienie zarówno dla nauczycieli jak i uczniów. 
Projekt Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej zakłada stworzenie sieci dostępu do Internetu łączącej wszystkie szkoły w Polsce, czyli ok 30,5 tys. placówek. 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe