ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Osiedle Spółdzielców ma nową fontanną

  • 08.02.2019, 11:24 (aktualizacja 08.02.2019, 15:41)
  • Katarzyna Kurek
Osiedle Spółdzielców ma nową fontanną
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Jest nowoczesna i podoba się mieszkańcom. Niedawno zakończono prace remontowe fontanny przy ul. Spółdzielców, obiekt zacznie działać wiosną bieżącego roku.

Park i fontanna przy ul. Spółdzielców to symbol osiedla. Niedawno zakończono prace remontowe fontanny, teraz przykuwa uwagę swoim nowoczesnym wyglądem. Jednak zanim to się stało Ostrowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa musiała wyłonić wykonawcę. Dopiero za trzecim razem udało się wybrać firmę ze Śląska, która podjęła się przebudowy obiektu. 

Nasze przedszkole jest placówką wspomagającą rozwój dzieci, o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Nasze przedszkole jest placówką wspomagającą rozwój dzieci, o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Nasze przedszkole jest placówką wspomagającą rozwój dzieci, o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Miejsce jakim jest park powinno przyciągać a nie odpychać. Prezes OSM podkreśla, że inicjatywa wyszła od strony spółdzielni, ze względu na to, że zarówno park, jak i fontanna były dewastowe i zniszczone, należało jak najszybciej to wyremontować. 

Wandalizm jest procesem, który jest powszechny i którego trudno jest zwalczyć, jednak spółdzielnia ma ku temu pewne rozwiązanie. 

"Bardzo przydatne byłoby zamontowanie monitoringu w parku po wykonaniu wszystkich prac. Myślę, że w ramach Budżetu Obywatelskiego taki wniosek wpłynie" - mówi Marek Zaręba, prezes OSM 

Mieszkańcy osiedla Spółdzielców zmianę uważają za korzystną, i z niecierpliwością czekają aż fontanna się uruchomi. Ostrowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa na ten rok planuje jeszcze kilka inwestycji, jedną z nich jest zakup urządzeń zabawowych, na które szacuje się kwotę ok. 130 tys. zł. 

Wszystkie prace zakończą się w 2020 roku, fontanna zacznie działać wiosną bieżącego roku. 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe