ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

OSM rezygnuje z term

  • 07.02.2019, 15:31 (aktualizacja 07.02.2019, 16:11)
  • Katarzyna Kurek
OSM rezygnuje z term
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Ostrowiecka Spółdzielnia zmierza ku temu, aby we wszystkich administrowanych budynkach zrezygnować z term gazowych i podłączyć się do Miejskiej Energetyki Cieplnej.

"Tak będzie lepiej i bezpieczniej" - mówi jedna z mieszkanek Ostrowca Św. 

Nasze przedszkole jest placówką wspomagającą rozwój dzieci, o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Nasze przedszkole jest placówką wspomagającą rozwój dzieci, o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Nasze przedszkole jest placówką wspomagającą rozwój dzieci, o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Mowa o likwidacji starych piecyków gazowych w budynkach administrowanych przez spółdzielnię. Do tej pory udało się wykonać remont instalacji w 4 blokach. W 2 budynkach przy ul. Polnej, w wieżowcu przy ul. Sienkiewicza 66 oraz w budynku przy ul. Kopernika 4. W tym roku planuje się również remont w 15 innych budynkach. 

Aby Miejska Energetyka Cieplna podjęła się podłączenia budynków do centralnej ciepłej wody większość mieszkańców bloku musi wyrazić na to zgodę. Prezes OSM - Marek Zaręba,  podkreśla, że większość mieszkańców jest chętna do zmiany, w bloku zdarzają się wyjątki, ale są to sporadyczne przypadki. Likwidacja term niesie ze sobą wiele pozytywnych aspektów, najważniejszym jest jednak zwiększenie bezpieczeństwa. 

Remont instalacji to koszt ok. tysiąca złotych na jedno mieszkanie. Zmiany dopiero się rozpoczynają. Na terenie osiedli administrowanych przez OSM, czyli największą spółdzielnię,  z piecyków gazowych wciąż korzystają mieszkańcy 74-ech budynków.

 

Katarzyna Kurek

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jf
jf 17.02.2019, 12:18
jeśli ktoś zużywa niewielkie ilości ciepłej wody to oferta MEC jest nieatrakcyjna bo dużo dużo droższa niż korzystanie z term czy elektrycznych podgrzewaczy wody ; oczywiście pod warunkiem że terma jest nowoczesna a więc bezpieczna
W-K
W-K 07.02.2019, 21:04
Żadnych term bo to przeżytek.
mieszkaniec
mieszkaniec 07.02.2019, 19:35
Nikt nie mówi o kosztach opłat za CCW. Osobiście nie narzekam na termę.Nowe są bezpieczne.

Pozostałe