ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Lżejsze plecaki, zadowoleni uczniowie

  • 07.02.2019, 12:34 (aktualizacja 07.02.2019, 16:11)
  • Katarzyna Kurek
Tydzień bez książek
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Ich plecaki są lżejsze, a buzie zadowolone. Uczniowie "Szkoły z Pasją" od poniedziałku do szkół przychodzą z zeszytami, ale bez podręczników. Dla nich taki sposób prowadzenia zajęć jest dużo atrakcyjniejszy od standardowego. 

Każdy dzień zajęć bez podręcznika wygląda inaczej. Nauczyciele tak organizują pracę na zajęciach, aby dzieci w przyjemny i kreatywny sposób mogły spędzić czas, a przy okazji się czegoś nauczyć. Dzieci uczestnicząc w grach lub quizach uczą się współpracy, jest to również świetna forma zdrowej rywalizacji, która motywuje do logicznego myślenia. 

"Bardzo nam się podoba ta akcja, zajęcia są kreatywne, szybciej mija nam czas, możemy się wspólnie bawić i grać w gry edukacyjne" - mówi uczennica

"Tydzień bez podręczników" w "Szkole z Pasją" zorganizowano po raz pierwszy. Zajęcia bez książek mają zwiększyć atrakcyjność lekcji, a nauczyciele mają możliwość przekazania wiedzy w sposób praktyczny, na przykładach z życia codziennego. W każdej szkole pojawiają się nowe metody nauczania, powoli odchodzi się od tradycyjnych książek i zastępuje się je elektronicznymi podręcznikami lub laptopami, taki sposób prowadzenia lekcji, także jest inną formą przekazania wiedzy uczniowi. Uczniowie są zadowoleni i chętniej biorą udział w zajęciach, jak twierdzą " Tydzień bez podręczników" mógłby trwać cały rok . 

Katarzyna Kurek

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
rodzic
rodzic 08.02.2019, 04:11
Super inicjatywa, która zainicjowana została od początku roku szkolnego pod hasłem "Dzień bez podręcznika" w Szkole Podstawowej nr 4. W "Czwórce" się sprawdza, fajnie, że w innych szkołach też uczniowie poczują "ulgę" z powodu lżejszych tornistrów :-)

Pozostałe