Termy gazowe a zatrucia czadem

  • 06.02.2019, 15:18 (aktualizacja 06.02.2019, 16:34)
  • Katarzyna Kurek
Termy gazowe a zatrucia czadem
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Od początku sezonu grzewczego w sprawie zatrucia lub podejrzenia zatrucia tlenkiem węgla interweniowali ostrowieccy strażacy ok. 40 razy, a przypadków coraz więcej, ostatni odnotowany w ubiegłą sobotę. 

Straż apeluje o zakup czujnika tlenku węgla, ponieważ przy posiadaniu termy gazowej jest to niezbędne urządzenie. Działania prewencyjne przynoszą skutki, ponieważ ludzie są świadomi i czujki w domach posiadają.

Zatrucie czadem może spowodować poważne zmiany w organizmie, a nawet śmierć. Ostrowczanie są świadomi skutków podsiadanie termy lub piecyka, i braku zainstalowanej czujki. W części mieszkań termy i piecyki gazowe to już przeszłość, jednak zdecydowana większość osób w mieszkaniach jeszcze posiada piecyki gazowe. 

Zatykanie kratek wentylacyjnych zdarza się, i to dosyć często. Po części wynika to z niewiedzy mieszkańców, którym wydaje się że największą konsekwencją może być nieco gorsze samopoczucie z uwagi na nieświeże powietrze, niestety, skutki mogą być dużo gorsze. 

Tlenek węgla w statystykach zatruć zajmuje trzecie miejsce po zatruciach lekami i alkoholem. Zdania są podzielone w kwestii korzystania z piecyków gazowych. Jeżeli posiadamy termę to koniecznie zamontujmy czujnik tlenku węgla, to koszt kilkudziesięciu złotych, a może uratować życie. 
 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe