ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Rozpoczęła się analiza ofert na budowę obwodnicy Ostrowca

  • 06.02.2019, 13:50 (aktualizacja 07.02.2019, 20:41)
  • Nina Dukielska
Rozpoczęła się analiza ofert na budowę obwodnicy Ostrowca
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Dwóch wykonawców jest zainteresowanych zaprojektowaniem i wybudowaniem obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego, w ciągu drogi krajowej nr 9 Radom – Rzeszów. Obie, złożone w przetargu ogłoszonym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, oferty opiewają na kwoty w przedziale 72-73 mln złotych.

W ramach zadania planowane jest zaprojektowanie i wybudowanie odcinka drogi jednojezdniowej klasy GP (droga główna o ruchu przyspieszonym) o długości około 2,7 km poprowadzonej nowym śladem od węzła Brezelia do ulicy Opatowskiej w ciągu istniejącej drogi krajowej nr 9. W ramach inwestycji planowana m.in. jest korekta części węzła, budowa wiaduktu nad drogą powiatową, dwóch mostów, przepustów oraz ronda.

Nasze przedszkole jest placówką wspomagającą rozwój dzieci, o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Nasze przedszkole jest placówką wspomagającą rozwój dzieci, o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Nasze przedszkole jest placówką wspomagającą rozwój dzieci, o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Wykonawcy zaoferowali zrealizowanie inwestycji w trybie "projektuj i buduj" w ciągu 36 miesięcy od podpisania umowy z doliczeniem okresów zimowych. To oznacza, że z nowej obwodnicy kierowcy będą mogli skorzystać nie wcześniej niż 2022 roku.

Inwestycja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ruchu i zwiększenia komfortu jazdy. Pozytywy płynące z nowej drogi odczują także mieszkańcy Ostrowca.  Zmniejszą się korki i hałas w mieście.

Obecnie międzynarodowa droga krajowa nr 9 przebiega przez Ostrowiec Świętokrzyski miejskimi ulicami, na których średnie natężenie ruchu przekraczało w 2015 roku liczbę 23 tysięcy pojazdów na dobę.

Nina Dukielska

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ZDZIWIONY
ZDZIWIONY 07.02.2019, 10:29
Pani Administrator L T V Ostrowiec!
Dlaczego upublicznia Pani taki "ślinotok" kogoś,kto nie potrafi pod każdym względem: logicznym, językowym, merytorycznym, uzewnętrzniać powszechnie swe" niedouczone myśli i słowa"???!!!
Na dziś proponuje dla "tego kogoś" oślą ławkę -oczywiście w szkole podstawowej-( za moich szkolnych lat takie bywały).Mnie nie było dane tam siedzieć!

o
o 06.02.2019, 20:43
budować prosty projektować w sensie sam projekt i budować 3 lata masakra. ale jak sie piniadze w innych miejscowasicahc pakuje w drogi to trzeba rozbic w budzecie

Pozostałe