ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Na Polnej jest niebezpiecznie, mogą pomóc światła

  • 05.02.2019, 14:45 (aktualizacja 06.02.2019, 23:07)
  • Artur Sitarski
Światła na niebezpiecznym przejściu?
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
W okresie od 1 stycznia 2016 do 31 grudnia 2018 roku w rejonie przejścia na ulicy Polnej w Ostrowcu Świętokrzyskim , na wysokości Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, doszło do 6 zdarzeń drogowych. Najtragiczniejszy wypadek miał miejsce w Wigilię w 2017 roku, gdy pijany mężczyzna potrącił dwie kobiety wracające z pasterki. Jedna z nich zmarła. 

Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim ubiega się o 100 tys. złotych dofinansowania na wykonanie sygnalizacji świetlnej przy przejściu dla pieszych na ulicy Polnej. Nowe światła miałyby powstać na wysokości Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. W planach jest wybudowanie na wysokości kościoła 4 masztów, pętli indukcyjnych dla pojazdów oraz kamer. Sygnalizacja ma być wzbudzana przyciskiem.

Nasze przedszkole jest placówką wspomagającą rozwój dzieci, o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Nasze przedszkole jest placówką wspomagającą rozwój dzieci, o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Nasze przedszkole jest placówką wspomagającą rozwój dzieci, o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Miejsce gdzie planowana jest budowa sygnalizacji świetlnej to bardzo ruchliwy odcinek drogi.  Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego potwierdzają, że to jedno z bardziej niebezpiecznych przejść w Ostrowcu. Główną przyczyną zdarzeń na przejściu jest nadmierna prędkość i nieustąpienie pierwszeństwa pieszym. Podobnego zdania są mieszkańcy miasta, którzy każdego dnia przechodzą przez ulicę w kierunku sklepów, szkół, przedszkoli, urzedów. 

Ulica Polna to jedna z głównych ulic, a kierowcy jeżdżą tu nie stosując się do obowiązujących przepisów. Zdarzają się sytuacje, kiedy rozpędzony samochód pokonuje ten teren z prędkością ok. 100 km/h 

- mówi mieszkanka osiedla Ogrody.

 

Budowa sygnalizacji świetlnej ma być dofinansowana z rządowego programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020. 

 

 

 


 

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe