WIOSNA w polityce

  • 04.02.2019, 17:05 (aktualizacja 04.02.2019, 22:04)
  • Lokalna.TV | Twoje Źródło Informacji
Krzysztof Adamski
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Wiosna – bo tak właśnie nazywa się partia Roberta Biedronia, której konwencja założycielska odbyła się 3 lutego na warszawskim Torwarze, zapowiada gruntowne porządki w polskiej polityce.

Program ugrupowania, wypracowany w ramach serii ogólnopolskich spotkań, opiera się na trzech fundamentach: obywatelach, którzy mają równe prawa; wspólnocie, która nikogo nie wyklucza oraz państwie, które gwarantuje realizację tych praw oraz przeciwdziała wykluczeniu i dyskryminacji. 

Od kilkunastu lat dwie partie polityczne próbują podzielić nas na dwa wrogie obozy. Wmawiano nam, że – jak na wojnie – “trzeba wybrać front”; “trzeba walczyć o Polskę bez PO lub Polskę bez PiS”. Chcemy głosować za czymś, a nie przeciwko komuś. Chcemy zmiany. Chcemy wspólnie zbudować  Polskę naszych marzeń

– mówił podczas konwencji Robert Biedroń.

42-letni Biedroń, choć wedle polskich standardów wciąż młody jak na polityka, w działalności publicznej ma duże doświadczenie. Zaczynał jako działacz społeczny, w 2001 roku założył działającą do dziś Kampanię Przeciw Homofobii. Polityczne szlify zdobywał zarówno za granicą, jako delegat do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, jak i w kraju: na szczeblu ogólnopolskim, jako poseł na Sejm VII kadencji, oraz samorządowym, jako prezydent Słupska w latach 2014–2018. 

W powiecie ostrowieckim na czele partii WIOSNA stanął Krzysztof Adamski,  kojarzony ze środowiskiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej a ostatnio z organizacją Twój Ruch Janusza Palikota . 
Szefową świętokrzyskich struktur nowej partii jest Małgorzata Marenin, prezes Stowarzyszenia "Stop Stereotypom".

 

lokalna.tv|twojeźródłoinformacji_

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe