#lokalniejestfajnie
#lokalniejestfajnie
#lokalniejestfajnie

Rozpoczęły się kwalifikacje wojskowe w woj. świętokrzyskim

  • 4.02.2019, 14:38 (aktualizacja 04.02.2019 16:36)
  • Katarzyna Kurek
Rozpoczęły się kwalifikacje wojskowe w woj. świętokrzyskim
Podziel się:
Oceń:
Szczegółowe informacje są ogłaszane w każdym z powiatów w formie obwieszczeń wywieszanych w miejscach publicznych. Kandydaci otrzymają również od wójta, burmistrza lub prezydenta miasta wezwanie imienne w formie listu pocztowego. Zostanie w nim określony dokładny termin i miejsce stawienia się przed komisją.

Dziś w województwie świętokrzyskim rozpoczęły się kwalifikacje wojskowe, głównie mężczyzn z rocznika 2000. Ich celem jest określenie kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej . W tym roku wezwanych zostanie około 7 tysięcy poborowych w regionie. Wezwania mogą dostać także kobiety urodzone w latach 1995-2000, które kształcą się na kierunkach przydatnych w wojsku. To między innymi psychologia lub medycyna. Kwalifikacja wojskowa w województwie świętokrzyskim zakończy się w kwietniu. Rozpoczęcie naboru poborowych z powiatu ostrowieckiego rozpocznie się 11 marca 2019 roku. 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe