ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Ostrowieccy strażacy interweniują

  • 04.02.2019, 14:16 (aktualizacja 05.02.2019, 09:57)
  • Katarzyna Kurek
Ostrowieccy strażacy interweniują
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
W sobotę, 2 lutego doszło do pożaru w miejscowości Przyborów, w gminie Bodzechów. To już kolejny pożar, do którego doszło w tym roku w powiecie ostrowieckim.

Funkcjonariusz KP PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim, Sebastian Klaus informuje, że w tym roku doszło już do kilku pożarów

Strażacy nie odnotowują pożarów w obiektach użyteczności publicznej, za to zauważa się wzrost pożarów domów jednorodzinnych. Jednym z poważniejszych w ostatnim czasie był pożar domu w miejscowości Podszkodzie w gminie Bodzechów. Przez 6 godzin ponad 20 strażaków prowadziło działania ratowniczo-gaśnicze, mimo to budynek spłonął. Strażacy apelują o zachowanie zdrowego rozsądku, gdyż najczęstszą przyczyną jest nieostrożność. 

"Częstymi przyczynami pożarów są m.in.: złe składowanie opału, blisko pieca, zostawianie niedopałków np. papierosów przy obiektach łatwopalnych lub brak przeglądów wentylacyjnych i kominowych" - mówi funkcjonariusz KP PSP  w Ostrowcu Św., Sebastian Klaus 

Podstawowym krokiem w walce z pożarem jest oczywiście wezwanie służb ratunkowych, oraz szybkie opuszczenie budynku.

"Nie patrzmy wtedy na rzeczy osobiste, dokumenty.. szybko reagujmy, ponieważ najważniejsze jest nasze życie"  

Pomimo rozwoju technologii oraz zabezpieczeń pożarowych, do tragedii wciąż dochodzi aby zapobiegać należy m.in.:  przeprowadzać rutynowe kontrole instalacji elektrycznych, grzewczych a także dbać o czystość przewodów kominowych. 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe