ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Szpital w trudnej sytuacji finansowej

  • 04.02.2019, 11:44 (aktualizacja 04.02.2019, 17:13)
  • Artur Sitarski
Szpital w trudnej sytuacji finansowej
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Podczas sesji powiatu ostrowieckiego pełniąca obowiązki dyrektora Zakładu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim Aldona Jarosińska, odpowiadała na pytania radnych dotyczące sytuacji finansowej szpitala.

Dług ostrowieckiego szpitala ogółem wynosi około 50 milionów złotych. Zadłużenie wymagalne za ostatni rok to 16,5 mln złotych. Praktycznie 100% tej sumy to zobowiązania szpitala z tytułu dostaw i usług. Dyrekcja ciągle negocjuje z wierzycielami. Szpital uniknął także dwóch prób zajęcia komorniczego. Pomimo kiepskiej sytuacji finansowej największa inwestycja w ZOZ-ie, jaką jest budowa szpitalnego oddziału ratunkowego, nie jest zagrożona. 

Nasze przedszkole jest placówką wspomagającą rozwój dzieci, o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Nasze przedszkole jest placówką wspomagającą rozwój dzieci, o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Nasze przedszkole jest placówką wspomagającą rozwój dzieci, o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Receptą na problemy finansowe szpitala ma być  m.in. zwiększenie przychodów czy bardziej efektywne wykorzystanie sprzętu medycznego. Podjęte przez nową dyrektor działania, mające na celu poprawę sytuacji finansowej szpitala zyskały aprobatę władz powiatowych, jak i nowo wybranej Rady Społecznej ZOZ-u. Natomiast radni opozycyjni podkreślali, że braki lekarzy i pielęgniarek, a także deficyt finansowy to problemy ogólnopolskie. 

Plan naprawczy dla ostrowieckiego szpitala będzie gotowy w przeciągu kilku tygodni. Pełniąca obowiązki dyrektora Aldona Jarosińska nie wyklucza, że przedstawi go już w lutym bądź marcu. 

Artur Sitarski

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Klaudia
Klaudia 04.02.2019, 17:13
Zamknąć ten szpital w nim i tak nie ma specjalistów ani dobrych lekarzy

Pozostałe