ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Włamywacza zatrzymano na gorącym uczynku

  • 01.02.2019, 13:19 (aktualizacja 02.02.2019, 13:50)
  • Nina Dukielska
Włamywacza zatrzymano na gorącym uczynku
Podziel się:
Oceń:
Przed sądem będzie tłumaczył się 53 - latek, który został ujęty przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej na gorącym uczynku usiłowania włamania do mieszkania w bloku w jednym z ostrowieckich osiedli. Policjanci ustalili, że mężczyzna dodatkowo odpowiedzialny jest za włamania do trzech innych mieszkań oraz usiłowania włamania do kolejnego. Sprawca swym działaniem spowodował łącznie starty na kwotę ponad 7000 zł. Za przestępstwa, których dopuścił się w warunkach podwójnej recydywy grozi mu teraz kara do 15 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę, 30 stycznia 2019 roku przed godziną 18 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w mieszkaniu w bloku na Osiedlu Pułanki doszło do włamania. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, którzy zastali przed blokiem funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Chwilę wcześniej ujęli oni na gorącym uczynku 53 – letniego mężczyznę, który usiłował włamać się do jednego z mieszkań.

Z poczynionych ustaleń wynikało, że do zatrzymania włamywacza przyczynił się mieszkaniec tego osiedla, który usłyszał jak sprawca, będący na balkonie jednego z mieszkań na parterze stłukł szybę, a następnie na chwilę oddalił się z miejsca przestępstwa. Świadek obserwował zachowanie włamywacza, który myśląc, że nikt go nie widzi wrócił na miejsce włamania i wszedł do mieszkania, które zamierzał okraść. Mężczyzna, który obserwował całą sytuację powiadomił służby.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce, ujęli 53 –letniego sprawcę, którego chwilę później przekazali policjantom, a Ci osadzili go w policyjnej celi. Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich, którzy zajmowali się wyjaśnieniem okoliczności tej sprawy szybko ustalili, że 53 –latek odpowiedzialny jest dodatkowo za jedno usiłowanie i trzy inne włamania do mieszkań, do których doszło w okresie od 11 do 30 stycznia 2019 r. na osiedlu Słonecznym, Ogrody i Pułanki.

Łupem włamywacza padała najczęściej biżuteria, telefony komórkowe, artykuły spożywcze i alkohol. Łączne straty powstałe w wyniku działania zatrzymanego oszacowane zostały na kwotę 7 000 zł.  Wczoraj śledczy przedstawili mu zarzuty, do których się przyznał.  Dodatkowo okazało się, że 53 –letni mieszkaniec województwa śląskiego poszukiwany jest listem gończym do odbycia kary 3 lat pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.

Za kradzieże z włamaniem, których 53 –latek dokonał w warunkach podwójnej recydywy grozi mu teraz kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Nina Dukielska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe