ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Zwolnienia i zmiany w Starostwie. Odchodzi skarbnik

  • 01.02.2019, 13:29 (aktualizacja 02.02.2019, 13:49)
  • Artur Sitarski
Zwolnienia i zmiany organizacyjne w Starostwie
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Zwolnienia w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim. To wynik wprowadzenia nowego regulaminu organizacyjnego instytucji. Ponadto wypowiedzenie z pracy złożyła Magdalena Zieleń, dotychczasowy skarbnik powiatu.

30 stycznia Zarząd Powiatu Ostrowieckiego przyjął uchwałą nowy regulamin organizacyjny starostwa powiatowego, który zakłada zmniejszenie liczby wydziałów a co za tym idzie redukcji etatów. W ramach racjonalizowania zatrudnienia, 30 stycznia 2019 roku sześciu pracowników otrzymało wypowiedzenia, siedmiu kolejnych przesunięto na inne stanowiska a dwóm osobom zmieniono warunki pracy. Wypowiedzenia umów o pracę trafiły do urzędników z referatu transportu, do pracowników zespołu ds. informacji i komunikacji oraz do pracowników dozorujących obiekt. Wicestarosta Andrzej Jabłoński podkreśla, że decyzja została podjęta w wyniku obserwacji pracy starostwa przez ostatnie 2 miesiące.

Jak się dowiedzieliśmy, 30 stycznia wypowiedzenie z pracy złożyła skarbnik powiatu Magdalena Zieleń. Okres wypowiedzenia obejmuje 3 miesiące. Wypowiedzenie skarbnika powiatu zostało przyjęte a wicestarosta zapewnia, że nie powinno ono mieć wpływu na prace związane z procedowaniem budżetu.

Redukcja zatrudnienia i zmiana schematu organizacyjnego w starostwie wydają się być integralną częścią programu oszczędnościowego. Zarząd Powiatu podkreślał już wielokrotnie konieczność „zaciskanie pasa”.

Artur Sitarski

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Edi
Edi 02.02.2019, 08:19
Zaciskanie pasa.tak sie nazywa czystka polityczna.a co u sajdy?
normalka
normalka 01.02.2019, 18:44
Może pensie uszczuplić?
Gość
Gość 01.02.2019, 18:26
Może tak zacząć od zaciskania pasa u siebie???
Elka
Elka 03.02.2019, 02:03
Jestem za

Pozostałe