ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Rozpoczęły się przygotowania do biegu "Tropem Wilczym"

  • 01.02.2019, 09:47 (aktualizacja 02.02.2019, 13:51)
  • Artur Sitarski
Pobiegną Tropem Wilczym
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
3 marca 2019 roku na ostrowieckim Gutwinie odbędzie się bieg „Tropem Wilczym” upamiętniający Żołnierzy Wyklętych. Jest to impreza ogólnopolska organizowana od 7 lat. W Ostrowcu Świętokrzyskim biegacze będą mogli wziąć w niej udział po raz pierwszy. Patronem ostrowieckiego biegu jest gen. Antoni Heda ps. „Szary”.

1 marca przypada święto państwowe Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji w całym kraju odbywają się liczne obchody i imprezy upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego. Również Ostrowiec Świętokrzyski włącza się aktywnie organizując bieg  „Tropem Wilczym”. Odbywający się w ramach projektu bieg na dystansie 1963 metrów ma wymiar symboliczny, upamiętniający Józefa Franczaka ps. Lalek, ostatniego żołnierza niezłomnego, którego 21 października 1963 roku władze komunistyczne złapały i zamordowały.

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” to nie tylko impreza sportowa. Projekt ma na celu przede wszystkim edukację historyczną i budowanie tożsamości narodowej. Jej ważnym elementem jest pamięć o żołnierzach podziemia antykomunistycznego. Od kilku lat w bieg aktywnie włącza się Wojsko Polskie. Żołnierze biorący udział w biegu chcą również oddać hołd tym, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę. To także okazja do promocji wojska i służby w jej szeregach.

Bieg ma charakter cykliczny. Odbywa się w całej Polsce. W tym roku to już siódma edycja. Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy w którym znajdzie się pamiątkowa koszulka. W 2018 roku w biegu „Tropem Wilczym” w 280 miejscach, w całym kraju wzięło udział ponad 70 tysięcy uczestników. W tym roku bieg na ostrowieckim Gutwinie odbędzie się 3 marca 2019. Start o godzinie 12.

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe