ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Powiat idzie do sądu

  • 31.01.2019, 14:30 (aktualizacja 31.01.2019, 16:03)
  • Artur Sitarski
Powiat idzie do sądu
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Radni powiatowi podjęli uchwałę dotyczącą zaskarżenia rozstrzygnięcia nadzorczego wojewody świętokrzyskiego w sprawie powołania komisji rewizyjnej.

11 stycznia 2019 roku wojewoda świętokrzyski wydała rozstrzygnięcie nadzorcze. Uchyla ono uchwałę dotyczącą wyboru komisji rewizyjnej z dnia 6 grudnia 2018 roku. Zgodnie z ustawą o samorządzie powiatowym w komisji rewizyjnej muszą się znaleźć się członkowie wszystkich klubów zasiadających w Radzie, a nie jak uchwalono tylko z KWW Jarosława Górczyńskiego.

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

Decyzja nadzorcza wojewody podlega zaskarżeniu do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach w terminie 30 dni. Radcy prawni Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim stoją na stanowisku, że uchwała powołująca komisję rewizyjną, wbrew opinii wojewody, była podjęta zgodnie z prawem.

Klub radnych PiS w związku z decyzją wojewody unieważniającą wybór komisji rewizyjnej, desygnował do pracy w tej komisji, radnego Mirosława Rogozińskiego. Na ręce Przewodniczącego Rady Powiatu stosowne pismo wpłynęło tuż przed sesją. W związku z zaistniałą sytuacją rozprawa przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Kielcach stoi pod znakiem zapytania. Mariusz Pasternak, Przewodniczący Rady po zapoznaniu się z pismem nie wyklucza, że rozprawa przed sądem nie będzie potrzebna.

Komisja rewizyjna pełni funkcję kontrolną. Do jej obowiązków należy m.in opiniowanie budżetu Powiatu. Komisja występuje również z wnioskiem o udzielenie lub nie udzielenie absolutorium Zarządowi.

 

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe