ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Gorąca dyskusja w powiecie

  • 30.01.2019, 15:57 (aktualizacja 02.02.2019, 18:29)
  • Artur Sitarski
Obradowali radni powiatowi
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
W dniu 30 stycznia 2019 roku Rada Powiatu Ostrowieckiego zebrała się na sesji. W porządku obrad znalazły się m.in. uchwały dotyczące przyjęcia budżetu na rok 2019, powołania komisji statutowej a także zaskarżenia rozstrzygnięcia nadzorczego wojewody w sprawie powołania komisji rewizyjnej.

Porządek obrad sesji Rady Powiatu został zmieniony już na początku. Z harmonogramu wykreślono punkt dotyczący podjęcia uchwały w sprawie wyrażenia zgody na rozwiązanie stosunku pracy z Pawłem Walesicem. Radny Paweł Walesic złożył rezygnację z funkcji kierownika w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Św.

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

Radę Powiatu Ostrowieckiego zdominowała dyskusja na temat bieżącej sytuacji w Zespole Opieki Zdrowotnej. Pełniąca obowiązki dyrektora szpitala złożyła na sesji informacje dotyczące zadłużenia lecznicy. Przez ponad godzinę Aldona Jarosińska odpowiadała na pytania radnych powiatowych.

Najważniejszym punktem sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego odbywającej się 30 stycznia, było podjęcie uchwały dotyczącej uchwalenia budżetu. Projekt budżetu uzyskał pozytywną opinię Komisji Budżetu. Radni KWW Jarosława Górczyńskiego podkreślali, że budżet Powiatu na rok 2019 jest budżetem zaciskania pasa. Z kiepskim stanem finansów Powiatu nie zgadzają się radni opozycyjni. Uchwała dotycząca budżetu Powiatu Ostrowieckiego na 2019 rok została przyjęta 14 głosami za oraz 6 przeciw. 

Rada Powiatu powołała także Komisję Statutową. W jej skład weszli: Marek Bilski, Beata Duda, Janusz Gołdyn, Robert Rogala i Małgorzata Sobieraj.

Rada Powiatu Ostrowieckiego pojęła uchwałę dotyczącą zaskarżenia rozstrzygnięcia nadzorczego wojewody w sprawie powołania komisji rewizyjnej. Przypomnijmy, 11 stycznia wojewoda świętokrzyski wydała rozstrzygnięcie nadzorcze. Uchyla ono uchwałę dotyczącą wyboru komisji rewizyjnej z dnia 6 grudnia 2018 roku. Od tej decyzji Radzie Powiatu przysługuje prawo wniesienia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach i z takiej możliwości Rada korzysta. Decyzja o zaskarżeniu decyzji wojewody została przyjęta 14 głosami za oraz 6 przeciw. Do rozprawy przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Kielcach może jednak nie dojść, gdyż klub PiS przed sesją złożył na ręce Przewodniczącego Rady pismo w którym do Komisji Rewizyjnej desygnuje Mirosława Rogozińskiego.

Na sesji przyjęto również uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Ostrowieckiego na lata 2019-2033, zmieniono wysokość opłat za usuwanie pojazdów z drogi i ich przechowywania na parkingu strzeżonym czy uchylono uchwałę dotyczącą sprzedaży nieruchomości na os. Słonecznym 43, w którym mieści się przychodnia „Rodzina”.

Artur Sitarski

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sędecki
Sędecki 25.02.2019, 14:02
Zgadzam się - miał nosa i w porę oddał pole. A sprzedaż mieszkań na osiedlu słonecznym - cyrk

https://gethome.pl/blog/mieszk…
gość
gość 31.01.2019, 09:54
W. wybrał mniejszy wstyd rezygnując przed sesją......boby się działo, ach działo...

Pozostałe