ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Pasja i nauka. Młodzież odnosi sukcesy

  • 30.01.2019, 15:04 (aktualizacja 02.02.2019, 14:29)
  • Katarzyna Kurek
Pasja i nauka - sukcesy ostrowieckiej młodzieży
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Ostrowiec Świętokrzyski jest reprezentowany przez młodzież nie tylko w kraju, ale również na świecie, w różnych dziedzinach.: m.in.: w sporcie.

Zuzanna Wiecheć, Dominik Jewiak, Filip Płatek to duma 'Chreptusa".

Zuzanna Wiecheć - sportsmenka od 9 lat trenuje waterpolo. Od 3 lat jest zawodniczką klubu SK Olimpia Koszyce. Jak podkreśla ten rok był dla niej owocny, a jego zwieńczeniem było wzięcie udziału w lidze europejskiej w Koszycach. Zuzanna jest maturzystką, przed nią przygotowania do egzaminów, ale głównie  z przedmiotów ścisłych  biologii oraz chemii, ale jak twierdzi: maturze podoła tak jak daje radę w wodzie. 

Dominik Jewiak także jest uczniem Liceum Nr II im. Joachima Chreptowicza. Poza nauką, rozwija swoją pasję i hobby, czyli fitness gimnastyczny, który trenuje od ośmiu lat. Dominik w zeszłym roku ukończył 16 lat, tym samym zakwalifikował się do grupy juniorskiej. Wcześniej startował w Mistrzostwach Świata w Fitnesie Gimnastycznym Dzieci, w których stanął na podium. Kolejno zakwalifikował się do Mistrzostw Europy w Hiszpanii, tam zdobył brązowy medal. Życie młodego sportowca nie należy do najłatwiejszych. Pogodzenie nauki z treningami oraz wyjazdami często wymaga dużej determinacji i samozaparcia. Ważnym aspektem jest także pomoc i wyrozumiałość nauczycieli. 

Radnym Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego jest Filip Płatek, pełni tam funkcję Sekretarza. Sejmik został powołany w kwietniu ubiegłego roku, składa się z 36 osób. Jest to organ doradczy. Filip jest uczniem klasy 2 liceum o profilu matematyczno-fizycznym. Poza pełnieniem funkcji radnego jest także wiceprzewodniczącym samorządu szkolnego. 

 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe