Matematycy z „Bronka” znów wśród najlepszych

  • 30.01.2019, 08:50 (aktualizacja 01.02.2019, 15:31)
  • Nina Dukielska
Matematycy z „Bronka” znów wśród najlepszych

Podziel się:

Oceń:

Świętokrzyski Matematyczny Maraton Maturalny na stałe wpisał się już do kalendarza imprez, w których aktywnie uczestniczą uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Wł. Broniewskiego w Ostrowcu Św.

Celem Świętokrzyskiego Matematycznego Maratonu Maturalnego jest dobre przygotowanie uczniów do Nowej Matury na poziomie rozszerzonym poprzez wielokrotne powtarzanie i rozwiązywanie zadań utrwalających rozumienie podstawowych pojęć i stosowanie podstawowych algorytmów.

Regulamin opracowano w ramach spotkań nauczycieli szkół ponadpodstawowych województwa świętokrzyskiego uczestniczących w Seminarium Jakości Kształcenia Matematycznego. Organizatorami Maratonu 2018/2019 są Politechnika Świętokrzyska oraz Fundacja im. Agi Skrobackiej „Wiatr w Żagle”.  Maraton rozpoczyna się w klasie pierwszej  szkoły ponadgimnazjalnej, a kończy się eliminacjami  finałowymi w klasie trzeciej.

W tym roku "Bronka" reprezentowali uczniowie pani Małgorzaty Mularskiej: Karcz Natalia, Mamej Kacper, Ogonowski Bartłomiej, Ziółkowska Natalia oraz Życińska Ewelina, reprezentując wysoki poziom wiedzy matematycznej oraz osiągając bardzo dobre wyniki. Tytuł finalistki Świętokrzyskiego Maratonu Maturalnego uzyskała Natalia Karcz z klasy 3c, zdobywając wyróżnienie.

Uroczyste podsumowanie Maratonu odbyło się 6 stycznia 2019 roku w Kielcach. Uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki, otrzymali dyplomy oraz nagrody.

Kolejny konkurs, który na stałe wpisał się do kalendarza imprez, to Olimpiada Statystyczna. Olimpiada statystyczna jest olimpiadą interdyscyplinarną. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych z wykorzystaniem narzędzi informatycznych oraz stymulowanie aktywności w zakresie kompetencji interpersonalnych młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Uczniowie „Bronka” systematycznie uczestniczą w kolejnych edycjach, uzyskując wysokie miejsca w rywalizacji. W tym roku do etapu okręgowego zakwalifikowali się uczniowie pani Małgorzaty Mularskiej: Bartłomiej Ogonowski, Aleksandra Rysiak oraz Natalia Ziółkowska

Bartłomiej Ogonowski oraz Natalia Ziólkowska znaleźli się w grupie uczniów, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki. Otrzymali dyplomy oraz nagrody. 

Nina Dukielska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe