ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Ostrowieckie szkoły wysoko w rankingu "Perspektyw"

  • 29.01.2019, 15:08 (aktualizacja 07.02.2019, 09:43)
  • Katarzyna Kurek
Ostrowieckie szkoły wysoko w rankingu "Perspektyw"
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
W tegorocznym wydaniu portalu edukacyjnego "Perspektywy" zakwalifikowało się aż 6 ostrowieckich szkół.

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim, czyli popularnego THM-u z dumą może poszczycić się faktem, że od kilku lat szkoła  znajduje się w czołówce najlepszych techników w Polsce w rankingu portalu edukacyjnego "Perspektywy". W zestawieniu na skalę krajową uwzględniono 1731 techników. W województwie świętokrzyskim szkoła plasuje się na II miejscu, w Polsce zajmuje natomiast miejsce 66, w tym roku awansowało o ponad 30 miejsc. Jak podkreśla dyrektor placówki, to w dużej mierze zasługa nauczycieli. 

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

Wysoko w rankingu świętokrzyskich techników, na 14 miejscu znajduje się Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim.
W powiecie ostrowieckim technikum popularnej „Samochodówki” znalazło się na „podium” – zajęło miejsce drugie.  Zgodnie z postanowieniem Kapituły Perspektyw, technika są oceniane za pomocą czterech kryteriów: sukcesy w olimpiadach 20%, matura – przedmioty obowiązkowe 20%, matura – przedmioty dodatkowe 30%, wyniki egzaminów zawodowych 30%.  Wysoka pozycja Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w rankingu „Perspektyw”
to wspólny sukces uczniów (szczególnie ubiegłorocznych absolwentów kształcących się w zawodach: technik pojazdów samochodowych, technik mechanik i technik usług fryzjerskich), nauczycieli i dyrekcji szkoły.

19 miejsce w województwie zajął Zespołu Szkół Nr 1, popularny "Ekonomik".

W województwie świętokrzyskim jest 127 liceów. Wśród 2121 liceów, szkoła o ponad stuletniej tradycji czyli Liceum nr II im. Joachima Chreptowicza w tegorocznym zestawieniu zajęło najwyższe w historii 3 miejsce w województwie świętokrzyskim. Ostrowiecką szkołę wyprzedzają dwie szkoły, Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej oraz II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego. 

Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w zestawieniu krajowym zajęło 406 miejsce, w województwie uplasowało się na 11 miejscu. W tegorocznym zestawieniu Liceum Ogólnokształcące Nr 1 im. Stanisława Staszica. Zajęło miejsce 17, a w skali ogólnokrajowej uplasowało się na 552 pozycji. 

W corocznym rankingu "Perspektyw" brane pod uwagę są sukcesy uczniów w olimpiadach, wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych. W przypadku techników uwzględnia się również wyniki z egzaminu zawodowego. 

 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe