ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Gabinet stomatologiczny w Brzóstowej

  • 29.01.2019, 15:03 (aktualizacja 30.01.2019, 07:44)
  • Katarzyna Kurek
Gabinet stomatologiczny w Brzóstowej
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Przez 5 dni w tygodniu 164 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Brzóstowej, oraz dzieci ze szkół sąsiednich będą mogły korzystać z usług w całkiem nowym gabinecie stomatologicznym.

Gmina Ćmielów wygrała ogólnopolski konkurs ogłoszony przez Ministerstwo Zdrowia, otrzymując środki na utworzenie gabinetu stomatologii szkolnej oraz prowadzenie zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Miejsce wyposażone w nowoczesny sprzęt spełnia wszelkie wymagania.

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

Przede wszystkim chodzi o stworzenie warunków do skutecznego prowadzenia profilaktyki stomatologicznej oraz o wczesne wykrywanie i leczenie próchnicy u dzieci i młodzieży

- mówi Joanna Suska burmistrz Ćmielowa

W tym miejscu będą prowadzone wszelkie praktyki stomatologiczne, m.in.: przeglądy stomatologiczne, lakowanie oraz lakierowanie. Miejsce było pożądane i długo wyczekiwane, zwłaszcza przez rodziców. Lokalizacja ułatwi przebieg zabiegów oraz skróci czas oczekiwania na wizytę u dentysty. 

Gmina Ćmielów nie pozostaje obojętna na głosy mieszkańców. Do tej pory w gminie funkcjonowała jedna poradnia stomatologii szkolnej, teraz są dwie. 

Powstanie gabinetu stomatologicznego o wysokim standardzie obejmował koszt 106 tys. zł, z wkładem własnym gminy w kwocie 6 tys. zł. Miejsce to ma zapewnić kompleksową opiekę nad uzębieniem, zwłaszcza młodych osób. 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe