Samorządowe rozmowy o drogach

  • 29.01.2019, 11:56 (aktualizacja 29.01.2019 20:56)
  • Nina Dukielska
Samorządowe rozmowy o drogach Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim
Podziel się:
Oceń:
Na zaproszenie wicestarosty Andrzeja Jabłońskiego 25 stycznia 2019 roku w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Św. odbyło się spotkanie samorządowców. Wzięli w nim udział wiceprezydent Ostrowca Św.- Dominik Smoliński, burmistrz Kunowa- Lech Łodej, burmistrz Ćmielowa- Joanna Suska, wójt Bałtowa- Hubert Żądło, wójt Bodzechowa- Jerzy Murzyn, wójt Waśniowa- Krzysztof Gajewski oraz pracownicy Wydziału Dróg w Starostwie Powiatowym. Rozmawiano na temat inwestycji drogowych, zarówno rocznych jak i wieloletnich, na realizację których Powiat Ostrowiecki ubiegać się będzie o wsparcie w Funduszu Dróg Samorządowych.

Wicestarosta Andrzej Jabłoński zaproponował listę zadań, jakie Powiat chciałby wykonać wspólnie z samorządami. Poruszano kwestię udziału finansowego gmin w inwestycjach na drogach powiatowych, zlokalizowanych na ich terenach. Wstępnie zaproponowano, by wkład własny był finansowany po połowie. Uczestniczący w spotkaniu zgodzili się, aby w terminie siedmiu dni przesłać stanowiska swoich samorządów, dotyczące zaproponowanych inwestycji na drogach powiatowych. 
Fundusz Dróg Samorządowych to nowy mechanizm wsparcia samorządów, powołany ustawą z dnia 23 października 2018 roku. Zadaniem FDS będzie dofinansowanie budowy, przebudowy oraz remontów dróg powiatowych i gminnych . Dofinansowanie obejmie także budowę, przebudowę i remonty dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych o znaczeniu obronnym (zadania obronne). Wsparcie ma także dotyczyć budowy nowych mostów zlokalizowanych w ciągach dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Nina Dukielska

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe