Samorządowe rozmowy o drogach

  • 29.01.2019, 11:56 (aktualizacja 29.01.2019, 20:56)
  • Nina Dukielska
Samorządowe rozmowy o drogach Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim

Podziel się:

Oceń:

Na zaproszenie wicestarosty Andrzeja Jabłońskiego 25 stycznia 2019 roku w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Św. odbyło się spotkanie samorządowców. Wzięli w nim udział wiceprezydent Ostrowca Św.- Dominik Smoliński, burmistrz Kunowa- Lech Łodej, burmistrz Ćmielowa- Joanna Suska, wójt Bałtowa- Hubert Żądło, wójt Bodzechowa- Jerzy Murzyn, wójt Waśniowa- Krzysztof Gajewski oraz pracownicy Wydziału Dróg w Starostwie Powiatowym. Rozmawiano na temat inwestycji drogowych, zarówno rocznych jak i wieloletnich, na realizację których Powiat Ostrowiecki ubiegać się będzie o wsparcie w Funduszu Dróg Samorządowych.

Wicestarosta Andrzej Jabłoński zaproponował listę zadań, jakie Powiat chciałby wykonać wspólnie z samorządami. Poruszano kwestię udziału finansowego gmin w inwestycjach na drogach powiatowych, zlokalizowanych na ich terenach. Wstępnie zaproponowano, by wkład własny był finansowany po połowie. Uczestniczący w spotkaniu zgodzili się, aby w terminie siedmiu dni przesłać stanowiska swoich samorządów, dotyczące zaproponowanych inwestycji na drogach powiatowych. 
Fundusz Dróg Samorządowych to nowy mechanizm wsparcia samorządów, powołany ustawą z dnia 23 października 2018 roku. Zadaniem FDS będzie dofinansowanie budowy, przebudowy oraz remontów dróg powiatowych i gminnych . Dofinansowanie obejmie także budowę, przebudowę i remonty dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych o znaczeniu obronnym (zadania obronne). Wsparcie ma także dotyczyć budowy nowych mostów zlokalizowanych w ciągach dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych.

Nina Dukielska

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe