ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Rotacyjne szkolenie świętokrzyskich "Terytorialsów"

  • 25.01.2019, 12:44 (aktualizacja 25.01.2019, 16:01)
  • Nina Dukielska
Rotacyjne szkolenie świętokrzyskich "Terytorialsów" p. RON Daniel WOŚ
Podziel się:
Oceń:
W ostatni weekend stycznia 2019 roku ponad 250 żołnierzy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej odbędzie szkolenie rotacyjne. Pętla taktyczna po terenie Pasma Dymińskiego oraz strzelanie na strzelnicy LOK w Jędrzejowie to zadania do zrealizowania dla żołnierzy.

Żołnierze 10. ŚBOT 26 stycznia 2019 roku rozpoczną kolejne w tym roku szkolenie rotacyjne. Na kieleckiej Bukówce od samego rana trzy kompanie z 1 kieleckiego batalionu lekkiej piechoty rozpoczną szkolenie, które będzie trwało dwa dni. 
W pierwszym dniu szkolenia, nasi „Terytorialsi” zrealizują marsz z bronią MSBS Grot, podczas którego będą wykonywali zadania taktyczne takie jak elementy taktyki zielonej, topografii oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Nasi żołnierze do szkoleń wykorzystują swój stały rejon odpowiedzialności, w tym przypadku Pasmo Dymińskie oraz okolice góry Telegraf. O realizowanym szkoleniu powiadomione zostały wszystkie niezbędne służby, oraz instytucje państwowe i samorządowe.   
Również w sobotę reprezentacja 25 Terytorialsów będzie uczestniczyła w Marszu Szlakiem Powstańców Styczniowych, który odbędzie się na trasie Szydłów - Kurozwęki – Szydłów. 
Następnie w niedzielę szkolący przejadą na strzelnicę Ligi Obrony Kraju do Jędrzejowa, gdzie zrealizują szkolenie strzeleckie.
Jednocześnie w ten weekend 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej realizuje weekendowe szkolenie podstawowe i wyrównawcze.   


Należy przypomnieć, iż misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. W czasie pokoju to zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych. W czasie wojny WOT będzie wsparciem wojsk operacyjnych w strefie działań bezpośrednich, a poza nią stanowić będzie siłę wiodącą. Mieszkańców województwa Świętokrzyskiego, chętnych do wzmacniania bezpieczeństwa naszego regionu, zapraszamy do wstąpienia w szeregi terytorialsów.
 
Najbliższe powołania na szkolenie podstawowe i rotacyjne zaplanowane jest na 16 marca oraz 05 lipca 2019 roku.

Nina Dukielska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe