ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Modlili się o jedność

  • 25.01.2019, 12:14 (aktualizacja 25.01.2019, 14:26)
  • Artur Sitarski
Modlili się o jedność
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
24 stycznia w kościele polskokatolickim przy ul. Iłżeckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim została odprawiona ekumeniczna msza święta. Uczestniczyli w niej duchowni katoliccy i protestanccy. Związane jest to z trwającym Tygodniem Modlitw o Jedność Chrześcijan obchodzonym każdego roku między 18 a 25 stycznia.

W ostatnim tygodniu słowo „ekumenizm” padało wielokrotnie z ust duchownych chrześcijańskich różnych wyznań i obrządków. A to dlatego, że trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Wierni Kościoła katolickiego, prawosławnego i protestanckiego spotykają się na wspólnej modlitwie. Mimo wielu różnic w doktrynie i liturgii chrześcijanie z różnych Kościołów i Wspólnot widzą sens i potrzebę ekumenizmu.

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

Tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan odbywa się pod hasłem: „Dąż do sprawiedliwości”. To cytat zaczerpnięty z Księgi Powtórzonego Prawa. Jednak dialog ekumeniczny nie ogranicza się tylko do tego jednego tygodnia. Jest prowadzony nieustannie i na wielu płaszczyznach.

Duchowni podkreślali, że odpowiedzialność za jedność Kościoła spoczywa na barkach wszystkich wiernych. Mszy św. w ostrowieckim kościele towarzyszył cytat z Ewangelii św. Jana: „Aby byli jedno”.

Ekumeniczną mszę świętą zakończyło wspólne błogosławieństwo duchownych wszystkich wyznań chrześcijańskich.
 

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe