ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Odwołano dyrektora szpitala

  • 24.01.2019, 15:54 (aktualizacja 24.01.2019, 17:06)
  • Agnieszka Cybulska
Odwołano dyrektora szpitala
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Próby odwołania Rafała Lipca ze stanowiska dyrektora trwały od kilku miesięcy. 24 stycznia, uchwałą Zarządu Powiatu Ostrowieckiego Rafał Lipiec został odwołany z funkcji, a odwołanie nastąpiło za porozumieniem stron, bez obowiązku świadczenia pracy. Od dziś obowiązki dyrektora ZOZ pełni Aldona Jarosińska, dotychczasowa dyrektor ds. ekonomicznych. Dyrektorem ds. medycznych jest Piotr Wójcik.

Konkurs na dyrektora Szpitala Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim zostanie ogłoszony po 31 marca.  Zadłużenie lecznicy na koniec 2018 roku wynosiło około 69 mln zł, a szacowana strata na koniec roku prawie 16 mln zł.

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

Na dzisiejszej konferencji prasowej p.o dyrektora szpitala Aldona Jarosińska odniosła się do trudnej sytuacji ostrowieckiej lecznicy, podkreślając, że sytuacja jest trudna, a zadań do realizacji wiele. Między innymi trzeba uregulować zobowiązania wobec G.V.M CARINT, i zająć się budżetowaniem. Przyjęty program naprawczy był obliczany na podstawie pierwszego półrocza 2018 roku, a już drugie półrocze pokazało zupełnie inną rzeczywistość finansową.  Na ten moment inwestycje nie są zagrożone, ale problemem jest zadłużenie szpitala.

Obecnie trwa remont na oddziale neurologi. Na wszystkich oddziałach trwa monitorowanie sytuacji i poszukiwanie jak najlepszych rozwiązań. W całej Polsce będą poszukiwani lekarze, w tym celu powstał specjalny zespół rekrutacyjny.

Dyrekcja szpitala chce aby w program naprawczy ostrowieckiego zespołu Opieki Zdrowotnej włączył się cały personel.

Agnieszka Cybulska

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gość
gość 25.01.2019, 14:03
nie odwołano tylko sam się odwołał składając rezygnację, jej przyjęcie oznaczało właśnie odwołanie!!!!!!!!!

Pozostałe