ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Gminy powiatu ostrowieckiego bezpieczne na 5+

  • 23.01.2019, 14:47 (aktualizacja 24.01.2019, 11:57)
  • Katarzyna Kurek
Gminy powiatu ostrowieckiego bezpieczne na 5+
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Bezpieczny człowiek, bezpieczna infrastruktura, bezpieczna prędkość. To główne założenia programu "Bezpieczni na 5+" który dotyczy likwidacji miejsc niebezpiecznych na drogach lokalnych w województwie świętokrzyskim.

Burmistrz Kunowa stara się o poprawę jakości bezpieczeństwa w 3 miejscach na terenie gminy. W gminie Bodzechów również wytypowano kilka miejsc newralgicznych , gmina stara się o dofinansowanie tych punktów,a wójtowi Jerzemu Murzynowi przyświecają jasno sprecyzowane cele. 

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

"Chodzi o bezpieczeństwo pieszych oraz innych uczestników ruchu drogowego. " - mówi wójt gminy Bodzechów, Jerzy Murzyn. 

Po zakończeniu naboru wniosków zespół roboczy z udziałem przedstawicieli marszałka, wojewody oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego opracuje listę priorytetową zadań oraz zdefiniuje możliwość ich finansowania.

Gmina Ćmielów również chce zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców, dotyczy to ul. Opatowskiej, tam planuje się umiejscowienie aktywnego oznakowania, przejść dla pieszych oraz ich oświetlenia. W trosce o uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Ćmielowie priorytetowym jest zrobienie przejścia, zatoki parkingowej dla autobusów oraz tablica aktywna o prędkości pojazdów, planowane jest także wybudowanie chodnika w miejscowości Boria. 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe