ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Uwaga na oszustów!

  • 23.01.2019, 12:10 (aktualizacja 23.01.2019, 12:42)
  • Nina Dukielska
Uwaga na oszustów!
Podziel się:
Oceń:
Policjanci po raz kolejny apelują do mieszkańców naszego powiatu o zachowanie ostrożności i rozwagi w związku z pojawiającymi się, kolejnymi przypadkami oszustw na szkodę osób starszych. Sprawcy nie mając żadnych skrupułów wykorzystują ufność seniorów okradają ich z oszczędności, oraz dobytku. Kolejny taki przypadek miał miejsce 22 stycznia 2019 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie 73 – letnia kobieta wpuściła do domu mężczyzn podających się za pracowników wodociągów. Została jej skradziona biżuteria o wartości około 16 tyś. złotych.

We wtorek, 22 stycznia 2019 roku w godzinach przedpołudniowych do mieszkania 73 – latki z Ostrowca Świętokrzyskiego zapukał mężczyzna, który przedstawił się jako pracownik wodociągów. Poinformował kobietę, że jest jakaś awaria i on musi to sprawdzić oraz, że za chwilę przyjdzie jego kolega spisać protokół. Po chwili do mieszkania przybył drugi mężczyzna i kazali kobiecie odkręcać i zakręcać wodę w kranie celem sprawdzenia rzekomej awarii. Jak oświadczyła kobieta żaden z mężczyzn nie posiadał odzieży świadczącej o tym, że pracuje w firmie wodociągowej tylko normalne kurtki i spodnie. Po wyjściu mężczyzn z domu, 73-latka stwierdziła, że z szuflady zginęła jej złota biżuteria, którą gromadziła latami o przybliżonej wartości około 16 tysięcy złotych. Wtedy to kobieta zorientowała się, że została wprowadzona w błąd co do zamiarów mężczyzn przebywających wcześniej w jej domu, ale było już za późno.

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

Uwaga!

Oszuści niestety wykorzystują najczęściej zaufanie, chęć pomocy, litość oraz „dobre serce” starszych osób. Policja apeluje o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi osobami. Jeśli mamy wątpliwości co do tego z kim rozmawiamy upewnijmy się w stosownym urzędzie czy np. na naszym osiedlu była jakaś awaria, czy pracownicy instytucji zostali skierowani do kontroli. Policja zwraca się z apelem, również do osób młodych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy bądź dokonanie przelewu na konto podane przez obcą osobę, czy też osoby przychodzące jako przedstawiciele instytucji, których wygląd i ubiór na to nie wskazują. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie i w naszej ocenie mogą paść ofiarą oszustów.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń powiadamiajmy o tym fakcie Policję, osobiście bądź telefonicznie. 

Nina Dukielska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe