ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

  • 23.01.2019, 11:00 (aktualizacja 23.01.2019, 15:24)
  • Lokalna.TV Ostrowiec | Twoje źródło informacji
Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Każdego roku, między 18. a 25. stycznia ma miejsce Tydzień Modlitw o Jedność  Chrześcijan. Data nie jest przypadkowa, ponieważ mieści się pomiędzy dawnym Świętem Katedry św. Piotra a Świętem Nawrócenia św. Pawła.

W całej Polsce odbywają się liczne nabożeństwa, modlitwy, spotkania i dyskusje. Tegorocznym hasłem inicjatywy są słowa z Księgi Powtórzonego Prawa „Dąż do sprawiedliwości”. W wydarzeniu tym uczestniczą chrześcijanie różnych wyznań, w różnych diecezjach, również w diecezji kieleckiej.

Tydzień rozpoczęło nabożeństwo ekumeniczne w Kościele seminaryjnym Świętej Trójcy w Kielcach. Kolejnego dnia w Polskim Autokefalicznym Kościele Prawosławnym przy ulicy Bodzentyńskiej odbyła się Wieczernia, czyli modlitwa wieczorna. 20 stycznia w Kościole ewangelicko-metodystycznym zorganizowano Nabożeństwo Słowa.  21. stycznia w Auli Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach odbyła się konferencjapt. „Chrześcijanie w Syrii”. Na 23 stycznia zaplanowano  w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu modlitwę w duchu Taize. 

Rrównież w Ostrowcu Świętokrzyskim 24 stycznia o godzinie 18.00 w Kościele polskokatolickim odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne.

Tydzień zakończy nabożeństwo ekumeniczne w Kościele ewangelicko-augsburskim, które zaplanowane jest na 25 stycznia o godzinie 18.00.

– „Z perspektywy Kościoła to bardzo ważne, żeby mieć czas do wspólnego spotkania i modlitwy. To niezwykle cenne także na płaszczyźnie ludzkiej, ponieważ to również okazja do rozmowy i poznania się” – mówi ks. Paweł Samiczak, referent ds. ekumenizmu w diecezji kieleckiej.

Pomysłodawcą inicjatywy był Paul Wattson, francuski ksiądz, który 30 października 1909 roku nawrócił się na wiarę katolicką. Początkowo wydarzenie nazwano oktawą modlitw o zjednoczenie chrześcijan.

tekst za: em.kielce.pl

Lokalna.TV Ostrowiec | Twoje źródło informacji

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe