ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Ponad 900 tys. zł. na walkę z chorobami układu oddechowego

  • 22.01.2019, 14:13 (aktualizacja 22.01.2019, 14:21)
  • Agnieszka Cybulska
Ponad 900 tys. zł. na walkę z chorobami układu oddechowego
Podziel się:
Oceń:
Ponad 900 tysięcy złotych dofinansowania otrzyma Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze na realizację projektu mającego na celu wydłużenie aktywności zawodowej osób w wieku produkcyjnym poprzez kompleksową rehabilitację pulmonologiczną osób cierpiących na przewlekłe choroby układu oddechowego.

W Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowę na dofinansowanie projektu w ramach Poddziałania 8.2.1 „Przeciwdziałanie przedwczesnemu opuszczaniu rynku pracy przez osoby w wieku aktywności zawodowej” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020. Wartość całkowita projektu to 1 005 326,40 zł.

Kluczowym założeniem projektu jest przeprowadzenie kompleksowej rehabilitacji pulmonologicznej u mieszkańców województwa świętokrzyskiego, cierpiących na przewlekłe choroby układu oddechowego, które są przyczyną czasowego lub stałego opuszczania rynku pracy. Projekt przewiduje realizację 3 głównych zadań:

  1. Działania promocyjno-informacyjne, których celem jest dotarcie do jak największej liczby mieszkańców woj. świętokrzyskiego z informacją

    o uruchomieniu projektu, możliwościach udziału w nim oraz korzyściach jakie można osiągnąć.

  2. Działania edukacyjno - szkoleniowe, skierowane do 400 pracowników (lekarze/lekarki, pielęgniarki/pielęgniarze

    i fizjoterapeuci/fizjoterapeutki) pracujących lub zamierzających pracować z osobami cierpiącymi na przewlekłe choroby układu oddechowego.

  3. Organizacja zabiegów rehabilitacji pulmonologicznej dla 540 osób. Turnus rehabilitacyjny dla każdego uczestnika programu będzie trwał 3 tygodnie: pacjenci będą poddawani zabiegom fizjoterapeutycznym, będą prowadzone kursy edukacyjne przez fizjoterapeutów oraz spotkania z psychologiem. Po zakończeniu turnusu przez okres 1 roku pacjenci będą monitorowani – podczas regularnych kontaktów telefonicznych, e-mailowych i bezpośrednich z pacjentem.

  4. Zostanie zakupiony również profesjonalny sprzęt umożliwiający przeprowadzenie rehabilitacji.

Umowę na dofinansowanie podpisali  22 stycznia 2019 roku marszałek Andrzej Bętkowski, wicemarszałek Renata Janik i dyrektor  Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rafała w Czerwonej Górze  Youssefem Sleimanem. 

Agnieszka Cybulska

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe