ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

"Nowe" świetlice w gminie Bodzechów

  • 22.01.2019, 12:12 (aktualizacja 22.01.2019, 15:59)
  • Katarzyna Kurek
"Nowe" świetlice w gminie Bodzechów
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Bardzo ważne i bardzo potrzebne miejsca powstaną w gminie Bodzechów, dające możliwość kreatywnego spędzenia wolnego czasu, zapewnienia dzieciom pomocy w nauce, oraz rodzicom w zakresie wychowania i opieki nad dziećmi.

Gmina Bodzechów będzie mogła poszczycić się łącznie siedmioma, nowoczesnymi świetlicami środowiskowymi, które będą funkcjonować w Bodzechowie, Gromadzicach, Magoniach, Świrnie, Miłkowie, Mychowie i Goździelinie.

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

"Z ustaleń psychologów i pedagogów wynika, że było zapotrzebowanie na takie miejsca. Zwłaszcza ze względu na to, że rodzice często pracują do późna, dlatego jest potrzeba zajęcia się dziećmi i młodzieżą" - mówi wójt gminy Bodzechów, Jerzy Murzyn. 

Wartość projektu to 3 783 505, 86 zł. Dofinansowanie środkami Europejskiego Funduszu Społecznego wyniesie 3 438 482,22 zł.

Umowę podpisano, działania już trwają, a efekty zobaczymy 1 maja. Jest to program  społeczny, skierowany do każdej grupy wiekowej. Celem projektu jest zapewnienie pomocy w nauce i uzupełnieniu zaległości edukacyjnych, organizowaniu czasu wolnego , odbywać się będą  zajęcia  (plastyczne, sportowe, kulinarne, informatyczne, teatralno-muzyczne). Na pomoc mogą liczyć również rodziny, które otrzymają wsparcie psychologiczne i prawne.

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe