W Kunowie jest serdecznie

  • 16.01.2019, 13:13 (aktualizacja 16.01.2019, 20:49)
  • Katarzyna Kurek
W Kunowie było "serdecznie"
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Ile znaczeń może mieć serce przekonali się uczestnicy IV kunowskiego Serdeczniaka, a tych w tym roku nie brakowało. Ponad 100 osób przybyło do Kunowa aby wspólnie śpiewać, tańczyć, bawić się i integrować.

Celem imprezy była pomoc dzieciom niepełnosprawnym oraz ich rodzicom i opiekunom. Jak co roku nie mogło zabraknąć uczniów oraz nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych. Dla dzieci z niepełnosprawnościami taka zabawa to jedna z ciekawszych form terapii. Uczestnicząc w zabawie nawiązują nowe znajomości, czas mogą spędzić także artystycznie. 

Nie tylko dzieci się bawiły. Kilkunastu seniorów przybyło na zabawę, mimo, że na parkiecie na bawili się tak jak młodzież, to jak twierdzą sam widok uśmiechniętych dzieci sprawiał im przyjemność. Byli seniorzy, były dzieci, byli też członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Kunowie, którzy w Kunowskim Serdeczniaku biorą udział co roku.

"Nic tak nie integruje jak wspólna zabawa, śpiew i taniec. Z roku na rok przychodzi coraz więcej osób." - mówi członkini Młodzieżowej Rady 

Kunów słynie z Serdeczniaka, który jest formą opieki nad niepełnosprawnymi. Uczniowie bawią się nie tylko w ferie, również w czasie wakacji organizowane są dla nich spotkania integracyjne. 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe