ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Groźna bakteria na neurologii. Przyjęcia pacjentów wstrzymane

  • 11.01.2019, 18:00 (aktualizacja 12.01.2019, 13:52)
  • Lokalna.TV | Telewizja - Internet - Facebook
Groźna bakteria na neurologii. Przyjęcia pacjentów wstrzymane
Podziel się:
Oceń:
Do odwołania wstrzymane są przyjęcia pacjentów na oddział neurologii w szpitalu powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim. Powodem jest wykrycie u jednej z pacjentek groźnej bakterii New Delhi.

Bakteria New Delhi jest szczepem bakterii Klebsiella, która jest odporna na a antybiotyki i  może powodować śmiertelne zakażenia. Szczep, który wykryto na ostrowieckim oddziale neurologii  powoduje przede wszystkim zakażenia w obrębie układu pokarmowego, których skutkiem może być silny ból brzucha. lub biegunka.

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

Bakterię wykryto w trakcie rutynowych badań u kobiety, która trafiła na oddział neurologii ostrowieckiego szpitala zupełnie z innymi dolegliwościami. Kobieta już opuściła szpital, ale  oddział będzie dezynfekowany Podjęte będę działania  o charakterze profilaktycznym, ponieważ pacjentka była jedynie nosicielką bakterii, nie wykryto u niej żadnych jednostek chorobowych.

Na chwilę obecną przyjęcia pacjentów zostały wstrzymane. Pacjenci w ostrych przypadkach kierowani są do Sandomierza, Staszowa, Kielc. Odwołane zostały również  przyjęcia planowe.

Lokalna.TV | Telewizja - Internet - Facebook

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gosc
Gosc 15.01.2019, 20:24
O pojawieniu się tej bakterii w szpitalu wiadomo było juz od 27 grudnia. Wszystko było utajnione przez oddział neurologiczny! Zero jakich kolwiek informacji dla rodzin pacjentów. Sprawa dopiero nie dawno co ujarzala światło dzienne ponieważ stadium bakterii szybko się rozpowszechnia!!!!

Pozostałe