ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Nadal możemy przekazywać 1% podatku

  • 11.01.2019, 13:56 (aktualizacja 11.01.2019, 15:29)
  • Artur Sitarski
Nadal możemy przekazywać 1% podatku
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Od nowego roku podatnik nie będzie musiał sam składać zeznania podatkowego. Zrobi to nas fiskus. Ta zmiana nie wpłynie na przekazywanie 1% OPP. Dalej będzie taka możliwość. Tak jak w latach poprzednich, podatnicy rozliczający się z Urzędem Skarbowym będą mogli przekazać 1% podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego w Polsce.

Obowiązkiem każdego obywatela jest płacenie podatków. Ale oprócz obowiązku ustawodawca daje każdemu podatnikowi przywilej. Od 2004 roku rozliczając się z fiskusem podatnik może 1% podatku dochodowego przekazać na rzecz organizacji pożytku publicznego. Podatnika to nic nie kosztuje i to podatnik decyduje czy podatek dochodowy w całości trafi do budżetu państwa czy też jego 1% zasili konto OPP.

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

W przygotowanym przez Urząd Skarbowy rozliczeniu jest możliwość wskazania innej niż dotychczas organizacji pożytku publicznego. Jeżeli w latach poprzednich podatnik nie przekazywał 1% to w zeznaniu za rok 2018 może dokonać darowizny podając nr KRS. 1% podatku dochodowego na rzecz OPP przekazać mogą również emeryci i renciści wypełniając PIT-OP. 

Wielu organizacjom pożytku publicznego ten 1% procent odpisany od podatku daje możliwość realizowania działań statutowych i zapewnia funkcjonowanie przez cały rok.

Liczba osób przekazujących 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego z roku na rok rośnie. W 2018 roku z takiej możliwości skorzystało 55% podatników rozliczających się w ostrowieckim urzędzie skarbowym. 

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe