CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Krzemienny Krąg wspiera lokalne działania

  • 10.01.2019, 16:32 (aktualizacja 11.01.2019 15:28)
  • Katarzyna Kurek
Krzemienny Krąg wspiera lokalne działania
Podziel się:
Oceń:
Lokalny rozwój, to główny cel projektu, którego realizatorem jest Lokalna Grupa Działania "Krzemienny Krąg". Do projektu zakwalifikowały się trzy wnioski, ale warunkiem przystąpienia był określony temat przedsięwzięcia. 

"Rzeczniów z tradycjami", to jeden z pomysłów, jaki w życie chcą wprowadzić przedstawiciele Stowarzyszenia "STER" w gminie Rzeczniów. Wydarzenie ma utrwalić stare, niekiedy zapomniane tradycje związane z obrzędami weselnymi. Drugim przedsięwzięciem jakie chce podjąć Stowarzyszenia  jest zorganizowanie warsztatów z wypiekania chleba. Ma zostać wybudowany tradycyjny piec chlebowy, opalany drewnem. 

Kolejnym wnioskodawcą był ksiądz z Parafii w Tymienicy Nowej, który wyszedł z inicjatywą warsztatów wyrabiania witraży. 

Szkutnik - zawód rzadko spotykany, niektórym nawet nieznany, aby temu zapobiec Stowarzyszenie Przyjaciół Solca wyszło z pomysłem organizacji warsztatów szkutniczych.

"Krzemienny Krąg" integruje działania różnych instytucji , organizacji i przedsiębiorstw na rzecz rozwoju regionu. Spotyka się to z dużym zainteresowaniem, dlatego w planach jest organizacja kolejnego konkursu na marzec 2019 roku. 

Katarzyna Kurek
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe