Krzemienny Krąg wspiera lokalne działania

  • 10.01.2019, 16:32 (aktualizacja 11.01.2019, 15:28)
  • Katarzyna Kurek
Krzemienny Krąg wspiera lokalne działania
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Lokalny rozwój, to główny cel projektu, którego realizatorem jest Lokalna Grupa Działania "Krzemienny Krąg". Do projektu zakwalifikowały się trzy wnioski, ale warunkiem przystąpienia był określony temat przedsięwzięcia. 

"Rzeczniów z tradycjami", to jeden z pomysłów, jaki w życie chcą wprowadzić przedstawiciele Stowarzyszenia "STER" w gminie Rzeczniów. Wydarzenie ma utrwalić stare, niekiedy zapomniane tradycje związane z obrzędami weselnymi. Drugim przedsięwzięciem jakie chce podjąć Stowarzyszenia  jest zorganizowanie warsztatów z wypiekania chleba. Ma zostać wybudowany tradycyjny piec chlebowy, opalany drewnem. 

Kolejnym wnioskodawcą był ksiądz z Parafii w Tymienicy Nowej, który wyszedł z inicjatywą warsztatów wyrabiania witraży. 

Szkutnik - zawód rzadko spotykany, niektórym nawet nieznany, aby temu zapobiec Stowarzyszenie Przyjaciół Solca wyszło z pomysłem organizacji warsztatów szkutniczych.

"Krzemienny Krąg" integruje działania różnych instytucji , organizacji i przedsiębiorstw na rzecz rozwoju regionu. Spotyka się to z dużym zainteresowaniem, dlatego w planach jest organizacja kolejnego konkursu na marzec 2019 roku. 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe