ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Rady osiedli od nowa

  • 10.01.2019, 14:22 (aktualizacja 10.01.2019, 16:02)
  • Katarzyna Kurek
Rady osiedli od nowa
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Ostrowiec Świętokrzyski jest jednym z nielicznych miast w Polsce, w których jeszcze funkcjonują rady osiedli. Ich kadencja jest ściśle związana z kadencją samorządu, dlatego początek 2019 roku to termin wyborów na kolejne 5 lat. Mieszkańcy poszczególnych dzielnic będą wybierać po 15 przedstawicieli.

Rada podejmując przedsięwzięcia kierowała się przede wszystkim dobrem mieszkańców, którzy również ze swoimi problemami zgłaszali się do radnych. 

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

Jednym z problemów było to, że mieszkańcy osiedla Ogrody nie czuli się bezpiecznie. Wszystko zmieniło się od kiedy pojawił się monitoring. Mieszkańcy czują się bezpieczniej, bo jest monitoring, a organ jakim jest rada osiedla uważają za potrzebny. 

Ogrody rozkwitną. A to za sprawą projektu "Ogrody na Ogrodach" realizowanego ze środków unijnych. 

Czas podsumowań przyszedł również dla osiedla Pułanki. Przewodniczący rady poprzedniej kadencji, Kamil Stelmasik podkreśla, że był to czas owocnej współpracy mieszkańców z członkami rady osiedla. 

Rady osiedla są potrzebne, a bezpośrednie spotkania z mieszkańcami dają możliwości wymiany zdań, zgłoszenia problemów i zapytań. Mieszkańcy osiedla Pułanki również zachwalają Radę osiedla i doceniają ich wkład i zaangażowanie w uatrakcyjnianie życia mieszkańców. 

W Ostrowcu Świętokrzyskim funkcjonuje 20 osiedli. radni i przewodniczący na kolejne 5 lat wybierani będą jeszcze na osiedlach: Sienkiewiczowskie, Koszary, Rosochy, Częstocice, Stawki, Gutwin, Złotej Jesieni, Piaski-Henryków, Denków, Śródmieście, Spółdzielców, Hutnicze, Słoneczne i Kamienne. 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe