ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Matematycy ze „Staszica” liderami w Maratonie Matematycznym

  • 10.01.2019, 13:48 (aktualizacja 10.01.2019, 15:49)
  • Nina Dukielska
Matematycy ze „Staszica” liderami w Maratonie Matematycznym
Podziel się:
Oceń:
Celem Świętokrzyskiego Matematycznego Maratonu Maturalnego (poziom rozszerzony) jest dobre przygotowanie uczniów do matury na poziomie rozszerzonym poprzez wielokrotne powtarzanie i rozwiązywanie zadań utrwalających, rozumienie podstawowych pojęć i stosowanie podstawowych algorytmów z zakresu podstawy programowej kształcenia matematycznego na poziomie rozszerzonym.

Organizatorami Maratonu 2018/2019 była Politechnika Świętokrzyska, Fundacja im. Agi Skrobackiej „Wiatr w Żagle”, Liceum Akademickie Korpusu Kadetów w Suchedniowie, III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Cypriana Kamila Norwida w Kielcach, Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku -Kamiennej oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku -Zdroju.

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

Ze względu na bardzo zróżnicowany poziom wiadomości i umiejętności uczniów szkół ponadgimnazjalnych, Maraton przebiega w trzech kategoriach: A,B,C.

14 grudnia 2018 roku odbył się finał Świętokrzyskiego Matematycznego Maratonu Maturalnego (poziom rozszerzony), w którym wzięli udział uczniowie klasy 3a LO nr I w Ostrowcu Świętokrzyskim: Magdalena Cieśniewska, Milena Maj, Paulina Sala, Kinga Sierpień i Wojciech Żelazowski.

Finalistami Maratonu zostali: Magdalena Cieśniewska (I miejsce w kategorii B) i Wojciech Żelazowski (wyróżnienie w kategorii B).

Finaliści swoją wiedzę matematyczną w kategorii B zaprezentowali na najwyższym poziomie, uzyskując tym samym najlepszy wynik ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w Ostrowcu Św.

Uroczyste zakończenie Maratonu połączone z rozdaniem dyplomów i nagród odbyło się 6 stycznia 2019 roku w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.

Serdecznie gratulujemy uczniom oraz pani mgr Ewie Dębickiej, która przygotowywała uczniów do konkursu.

 

Nina Dukielska

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe