CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Matematycy ze „Staszica” liderami w Maratonie Matematycznym

  • 10.01.2019, 13:48 (aktualizacja 10.01.2019 15:49)
  • Nina Dukielska
Matematycy ze „Staszica” liderami w Maratonie Matematycznym
Podziel się:
Oceń:
Celem Świętokrzyskiego Matematycznego Maratonu Maturalnego (poziom rozszerzony) jest dobre przygotowanie uczniów do matury na poziomie rozszerzonym poprzez wielokrotne powtarzanie i rozwiązywanie zadań utrwalających, rozumienie podstawowych pojęć i stosowanie podstawowych algorytmów z zakresu podstawy programowej kształcenia matematycznego na poziomie rozszerzonym.

Organizatorami Maratonu 2018/2019 była Politechnika Świętokrzyska, Fundacja im. Agi Skrobackiej „Wiatr w Żagle”, Liceum Akademickie Korpusu Kadetów w Suchedniowie, III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Cypriana Kamila Norwida w Kielcach, Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku -Kamiennej oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku -Zdroju.

Ze względu na bardzo zróżnicowany poziom wiadomości i umiejętności uczniów szkół ponadgimnazjalnych, Maraton przebiega w trzech kategoriach: A,B,C.

14 grudnia 2018 roku odbył się finał Świętokrzyskiego Matematycznego Maratonu Maturalnego (poziom rozszerzony), w którym wzięli udział uczniowie klasy 3a LO nr I w Ostrowcu Świętokrzyskim: Magdalena Cieśniewska, Milena Maj, Paulina Sala, Kinga Sierpień i Wojciech Żelazowski.

Finalistami Maratonu zostali: Magdalena Cieśniewska (I miejsce w kategorii B) i Wojciech Żelazowski (wyróżnienie w kategorii B).

Finaliści swoją wiedzę matematyczną w kategorii B zaprezentowali na najwyższym poziomie, uzyskując tym samym najlepszy wynik ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w Ostrowcu Św.

Uroczyste zakończenie Maratonu połączone z rozdaniem dyplomów i nagród odbyło się 6 stycznia 2019 roku w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.

Serdecznie gratulujemy uczniom oraz pani mgr Ewie Dębickiej, która przygotowywała uczniów do konkursu.

 

Nina Dukielska

Zdjęcia (1)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe