ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Ewakuacja z kolejki linowej w Bałtowie

  • 10.01.2019, 09:24 (aktualizacja 10.01.2019, 15:52)
  • Nina Dukielska
Ewakuacja z kolejki linowej w Bałtowie KP PSP Ostrowiec Św.
Podziel się:
Oceń:
Rozpoczął się sezon narciarski wyczekiwany przez miłośników sportów zimowych. Przygotowując się do zagrożeń związanych z okresem zimowym i wychodząc na przeciw oczekiwaniom bezpiecznego zimowego wypoczynku ostrowieccy strażacy przeprowadzili praktyczne ćwiczenia ewakuacji pasażerów kolejki linowej na wyciągu krzesełkowym w Bałtowie.

Założenie obejmowało awarię mechanizmu wyciągu i uwięzienie na wysokości narciarzy. Strażacy ćwiczyli metody dostania się do narciarzy zarówno z ziemi przy pomocy przystawnych drabin ratowniczych, oraz z wysokości przy użyciu sprzętu ratownictwa wysokościowego (rolek, lin, karabinków, szelek ratowniczych, taśm) z wykorzystaniem specjalistycznych technik alpinistycznych. Ćwiczenia były sprawdzianem przygotowania obiektu, procedur i strażaków do prowadzenia działań ratowniczych w trudnych warunkach zimowych. 
Sprawdzono również zasady organizacji łączności przy tego rodzaju zdarzeniach. Na szczęście jeszcze nigdy na bałtowskim wyciągu strażacy nie musieli interweniować w obliczu realnego zagrożenia. Zdobyte podczas ćwiczeń doświadczenia i wyciągnięte wnioski pozwolą na lepsze przygotowanie się do działań ratowniczych w zbliżonych warunkach. W działaniach udział wzięła udział Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego „Kielce 3” oraz strażacy PSP i OSP z terenu powiatu ostrowieckiego.

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
Nina Dukielska

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe