CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Ferie z kulturą

  • 8.01.2019, 13:57 (aktualizacja 08.01.2019 16:08)
  • Katarzyna Kurek
Ferie z kulturą
Podziel się:
Oceń:
W tym roku jako pierwsi ferie zimowe zaczynają uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, wielkopolskiego i świętokrzyskiego. Tam przerwa międzysemestralna zaczyna się 12 stycznia i potrwa do 27 stycznia.

Dla dzieci i młodzieży atrakcje przygotowały miejskie ośrodki kultury. Miejska Biblioteka Publiczna dla uczniów spędzających wakacje w mieście, organizuje dwa spektakle teatralne, które odbędą się w Osiedlowym Domu Społecznym "Malwa". Pierwszy odbędzie się 14 stycznia o godz. 9:30, wystąpi Teatr "Blaszany Bębenek" z Trzebini ze spektaklem "Skarb to nie tylko złoto". 

25 stycznia o godz. 9:30, ten sam teatr wystawi przedstawienie pt. "Kot w Butach". 

Poza spektaklami w Malwie, biblioteka przewiduje dla dzieci również zajęcia warsztatowo-świetlicowe dla dzieci, które ferie spędzają w mieście. Spotkania będą odbywały się w filii na ul. Sienkiewicza. Na zajęcia można umawiać też grupy zorganizowane. 

"Jako biblioteka chcemy wyjść z alternatywą do dzieci, aby czas wolny od szkoły mogły spędzić obcując z literaturą i teatrem" - mówi Paweł Górniak. 

Równie ciekawą ofertę dla dzieci i młodzieży proponuje Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. Organizatorzy zapraszają na zajęcia związane z warsztatem reporterskim i fotograficznym. MCK dla zainteresowanych przygotowuje również zajęcia, które odbędą się po raz pierwszy - warsztaty z dokumentacji materiału filmowego. 

Znajdzie się również coś dla miłośników muzyki. 25 stycznia o godzinie 19:00 w sali Kina Etiuda odbędzie się koncert karnawałowy "Od La Scali do Piwnicy pod Baranami". 

Katarzyna Kurek
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe