Ferie z kulturą

  • 08.01.2019, 13:57 (aktualizacja 08.01.2019, 16:08)
  • Katarzyna Kurek
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W tym roku jako pierwsi ferie zimowe zaczynają uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, wielkopolskiego i świętokrzyskiego. Tam przerwa międzysemestralna zaczyna się 12 stycznia i potrwa do 27 stycznia.

Dla dzieci i młodzieży atrakcje przygotowały miejskie ośrodki kultury. Miejska Biblioteka Publiczna dla uczniów spędzających wakacje w mieście, organizuje dwa spektakle teatralne, które odbędą się w Osiedlowym Domu Społecznym "Malwa". Pierwszy odbędzie się 14 stycznia o godz. 9:30, wystąpi Teatr "Blaszany Bębenek" z Trzebini ze spektaklem "Skarb to nie tylko złoto". 

25 stycznia o godz. 9:30, ten sam teatr wystawi przedstawienie pt. "Kot w Butach". 

Poza spektaklami w Malwie, biblioteka przewiduje dla dzieci również zajęcia warsztatowo-świetlicowe dla dzieci, które ferie spędzają w mieście. Spotkania będą odbywały się w filii na ul. Sienkiewicza. Na zajęcia można umawiać też grupy zorganizowane. 

"Jako biblioteka chcemy wyjść z alternatywą do dzieci, aby czas wolny od szkoły mogły spędzić obcując z literaturą i teatrem" - mówi Paweł Górniak. 

Równie ciekawą ofertę dla dzieci i młodzieży proponuje Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. Organizatorzy zapraszają na zajęcia związane z warsztatem reporterskim i fotograficznym. MCK dla zainteresowanych przygotowuje również zajęcia, które odbędą się po raz pierwszy - warsztaty z dokumentacji materiału filmowego. 

Znajdzie się również coś dla miłośników muzyki. 25 stycznia o godzinie 19:00 w sali Kina Etiuda odbędzie się koncert karnawałowy "Od La Scali do Piwnicy pod Baranami". 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe