ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Podwyżki dla emerytów i rencistów

  • 08.01.2019, 13:56 (aktualizacja 10.01.2019, 14:22)
  • Katarzyna Kurek
Podwyżki dla emerytów i rencistów
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
W 2019 roku emeryci dostaną więcej. Waloryzacja rent i emerytur wejdzie w życie 1 marca i ma być największą od lat. 

Wysokość wskaźnika waloryzacji, jest uzależniona od wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych – konkretnie pod uwagę brany jest wskaźnik inflacji ogłaszany przez Główny Urząd Statystyczny – a także od realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w roku poprzedzającym daną waloryzację.

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

Wszystkie świadczenia dokonywane są bezpośrednio z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Warto o tym pamiętać, ponieważ pojawiają się też oszuści, którzy próbują sprzedać emerytom fałszywe druki. 

Od 1 marca 2019 roku najniższa emerytura my wynieść 1100 zł, a najniższa renta 825 zł. Nowe przepisy o waloryzacji emerytur i rent obejmą: 4,7 mln emerytów i rencistów, 105 tys.  osób będących na świadczeniach przed emerytalnych, 281 tys. osób pobierających renty socjalne oraz 1,14 mln osób będących na rentach i emeryturach z KRUS. 

Katarzyna Kurek

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ostrowczanin
Ostrowczanin 08.01.2019, 19:33
"Najniższa emerytura ma wynieść 110zł" hahaha. Serio przed emisją materiału nikomu z dziennikarzy a zwłaszcza Pani redaktor naczelnej nie chce się go obejrzeć zanim zostanie upubliczniony ? ? ?

Pozostałe