ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Miasto zadba o powiatowe drogi

  • 08.01.2019, 13:26 (aktualizacja 08.01.2019, 15:43)
  • Karolina Kamińska-Nowak
Miasto zadba o powiatowe drogi
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Trudna sytuacja finansowa powiatu ostrowieckiego to jeden z powodów, dla którego właśnie pomiędzy powiatem, a Gminą Ostrowiec Świętokrzyskim podpisane zostało porozumienie. Kolejny powód to oczekiwania mieszkańców, którzy chcą porządku na wszystkich drogach na terenie miasta.

Złożenie podpisów, to wstępne porozumienie pomiędzy Gminą Ostrowiec Świętokrzyski, a powiatem ostrowieckim.

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

Porozumienie dotyczy dróg powiatowych, zlokalizowanych na terenie miasta. Od kwietnia 23 ciągi ulic powiatowych przejdzie pod zarząd miejski.

Na terenie Ostrowca jest ponad 39 kilometrów dróg powiatowych. Są to ulice: Długa, Piaski, 11 Listopada, Podstawie, Polna, Rudzka, Samsonowicza, Siennieńska, Szewieńska, Waryńskiego, Żabia, Aleja Jana Pawła II, Sienkiewicza,  Żeromskiego, Chmielowska, Świętokrzyska, Chrzanowskiego, Iłżecka, Kąty Denkowskie, Kilińskiego, Mostowa, Mickiewicza. W ramach porozumienia objęte są także mosty na ulicach Żeromskiego, Mickiewicza, Samsonowicza i Świętokrzyskiej. 
Zakres prac jakie przejmie miasto na tych drogach jest ściśle określony.

Starostwo zaś w przypadku inwestycji z udziałem środków zewnętrznych, na drogach, które objęte zostały porozumieniem  będzie występowało jako strona. 

Przejęcie obowiązku utrzymania dróg powiatowych przez miasto wpłynie też w dużym stopniu na poprawę sytuacji finansowej powiatu.

Stosowne uchwały dotyczące zarządzania porządkiem na drogach powiatowych przez miasto przedłożone zostaną zarówno na radzie miasta jak i powiatu.

Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe