ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Ciepły kąt dla bezdomnych

  • 08.01.2019, 12:54 (aktualizacja 08.01.2019, 15:44)
  • Artur Sitarski
Ciepły kąt dla bezdomnych
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Kilkunastu mężczyzn z terenu Ostrowca Świętokrzyskiego zyska schronienie przed śniegiem i mrozem. Fundacja „Anielskie Skrzydła” wraz ze stowarzyszeniem „Wspólnota Świętokrzyska” i Akcją Katolicką zorganizowały na osiedlu Rosochy noclegownię.

Najgorszy czas dla osoby bezdomnej to zima. Mróz, śnieg i niesprzyjające warunki pogodowe powodują realne zagrożenie dla życia i zdrowia. Los nie był łaskawy dla pana Mariusza Ćwika, który w wyniku splotu nieszczęśliwych wydarzeń wylądował na ulicy. Pan Mariusz latem jakoś sobie radził. Podejmował dorywczą pracę przy zbiorze wiśni. Teraz gdy przyszła zima nie ma gdzie się podziać i nocuje po klatkach schodowych. Mariusz Ćwik jest w grupie kilkunastu mężczyzn, którzy będą korzystać z noclegowni utworzonej przy ul. Słonecznej 40 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

Pomysł zorganizowania miejsca, gdzie bezdomni będą mogli bezpiecznie spędzić zimowe noce, zrodził się błyskawicznie. W weekend, 5 i 6 stycznia, do hospicjum przy ul. Focha zgłosiła się grupa mężczyzn z prośbą o pomoc. Każdy kto przyjdzie do noclegowni na os. Rosochy znajdzie tu nie tylko ciepły kąt i miejsce do spania. Bezdomni będą mogli zjeść śniadanie i kolację a także skorzystać z prysznica. Warunek jest jeden. Trzeba być trzeźwym.

W noclegowni schronienie znajdzie 20 osób. Docelowo planowane jest stworzenie 40 miejsc. Noclegownia na osiedlu Rosochy będzie czynna codziennie od godziny 16 do 8 rano.

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe