ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Ostatni moment na skorzystanie z „małego ZUS-u”

  • 07.01.2019, 11:44 (aktualizacja 07.01.2019, 14:39)
  • Artur Sitarski
Ostatni moment na skorzystanie z „małego ZUS-u”
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Od 1 stycznia 2019 roku obowiązują przepisy dotyczące obniżenia składek dla niektórych przedsiębiorców. To tak zwany "mały ZUS". Osoby, które prowadzą działalność gospodarczą na niewielką skalę, będą mogły opłacać składki na ubezpieczenie społeczne w niższej wysokości.

Do 8 stycznia przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać z tzw. „małego ZUS-u” muszą o tym fakcie poinformować Inspektorat. Aby móc korzystać z mniejszej składki na ubezpieczenia społeczne trzeba spełnić określone warunki. Przede wszystkim przychód z tytułu działalności gospodarczej w roku 2018, nie przekroczyć trzydziestokrotności minimalnego wynagrodzenia (63 000 zł). Firma musi także działać na rynku co najmniej 60 dni.

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

Każdy kto chce skorzystać z ulgi musi sprawdzić czy oprócz dwóch podstawowych warunków spełnia dodatkowe wymagania. Z „małego ZUS-u” nie będą mogli skorzystać m.in. rozliczający się kartą podatkową, korzystający z ulg i odliczeń czy podlegający ubezpieczeniom z innej działalności gospodarczej.

Ulgi przewidziane przez ustawodawcę dotyczą tylko składek na ubezpieczenia społeczne. Składka zdrowotna będzie płacona w pełnej wysokości. 

Zainteresowanie „małym ZUS-em” jest bardzo duże. Codziennie do siedziby Inspektoratu w Ostrowcu Świętokrzyskim zgłasza się kilkanaście osób.

„Mały ZUS” to kolejne ułatwienie dla przedsiębiorców. Aktualnie każdy, kto podejmuje działalność gospodarczą po raz pierwszy, może skorzystać z ulgi na start czy preferencyjnych składek na ZUS.

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe