Orszak Trzech Króli w Ostrowcu Świętokrzyskim

  • 06.01.2019, 15:19 (aktualizacja 07.01.2019, 15:27)
  • Klaudia Cybulska
Orszak Trzech Króli
loadingŁaduję odtwarzacz...
Barwne trzy orszaki przeszły ulicami Ostrowca Świętokrzyskiego. Na ich czele stali królowie Kacper, Melchior i Baltazar. Tradycyjnie już święto Objawienia Pańskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim miało uroczysty charakter.

Orszak niebieski prowadził król Baltazara reprezentujący Afrykę. Ten orszak wyszedł z parafii św. Michała Archanioła. 
Orszak zielony Azjatycki, na którego czele stał król Melchior to parafia Miłosierdzia Bożego.
Ostatni orszak czerwony prowadzony przez króla Kacpra to był orszak reprezentujący Europę.  Ten szedł z parafii Matki Bożej Saletyńskiej oraz Kazimierza Królewicza. 
Barwne i wesołe orszaki w całej Polsce to już tradycja.

Wierni z Ostrowca Świętokrzyskiego w trzech orszakach, docierając na godzinę 13.00 na rynek miasta uczestniczyli w wyjątkowym przedstawieniu, które przygotowali członkowie różnych ostrowieckich wspólnot parafialnych.

W rolę Jezusa, Maryi i Józefa wcieliła się rodzina Magdy i Marka Urlichów. 

Orszak Trzech Króli w Ostrowcu Świętokrzyskim organizowany po raz 6 wpisał się w kalendarz religijnych wydarzeń w mieście. Ostrowczanie są zadowoleni, że takie spotkania, które łączą więzi zarówno sąsiedzkie jak i rodzinne są organizowane. 

Trzej królowie w darach dla Jezusa przynieśli złoto, kadzidło i mirrę. Dziś w innym wymiarze również możemy składać dary, od roku dba o to Caritas Diecezji Sandomierskiej. Podczas spotkania na Rynku prowadzona była zbiórka na rzecz potrzebujących. 

Akcja zapoczątkowana w 2018 roku przez biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza cieszy się popularnością. Podczas pierwszej edycji wydarzenia udało się zebrać ponad 2 tony niezbędnych produktów. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Klaudia Cybulska

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (22)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kostka
kostka 08.01.2019, 14:32
wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/po-tym-zabojstwie-przestalem-wierzyc-w-boga-czy-to-ksieza-zabili-roberta-wojtowicza/z882hme
realniej !
realniej ! 07.01.2019, 11:51
na takie bzdety są pomysły,środki i zaangażowanie notabli a z zalegającym śniegiem na chodnikach miasta nie ma rady...

Pozostałe