ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Trudna sytuacja szpitala

  • 04.01.2019, 15:24 (aktualizacja 04.01.2019, 21:38)
  • Karolina Kamińska-Nowak
Trudna sytuacja szpitala
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Szpital powiatowy w Ostrowcu Świętokrzyskim nieustannie w trudnej sytuacji. Do rozwiązania jest wiele pilnych spraw. Potrzebny dyrektor, a obecny zarządzający na zwolnieniu lekarskim.

Sytuacja w szpitalu powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim nie napawa optymizmem, lecznica przez 10 miesięcy ubiegłego roku wygenerowała ponad 13,5 miliona złotych straty. Olbrzymi dług, wiele zobowiązań, pilnych i niewyjaśnionych spraw, a dyrektor naczelny szpitala Rafał Lipiec na zwolnieniu chorobowym. 

Dyrektorem do spraw medycznych powołany został doktor Piotr Wójcik. Starosta ostrowiecki Marzena Dębniak uspokaja i zapewnia, że "wytrzeźwialnia" w szpitalu w obecnej wersji będzie działać, nie wykluczone, że w przyszłości zostanie ona powiększona. 

Teraz priorytetem w szpitalu będzie wdrożenie programu naprawczego, celem ustabilizowania sytuacji.

Dyrektor naczelny szpitala Rafał Lipiec zwolnienie chorobowe ma do 6 stycznia.
Starosta ostrowiecki Marzena Dębniak deklaruje podjęcie różnych kroków aby docelowo dyrektor Lipiec odszedł ze stanowiska.
Pierwsza z prób nie udała się.  Przedłożony przed Radę Miasta w Starachowicach wniosek o rozwiązanie stosunku pracy z dyrektorem szpitala został przez starachowickich radnych odrzucony. Taka zgoda była konieczna, gdyż Rafał Lipiec sprawuje funkcję radnego właśnie w Starachowicach, a zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, rozwiązanie stosunku pracy z radnym wymaga uprzedniej zgody rady gminy. 

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe