ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Urząd Stanu Cywilnego podsumowuje 2018 rok

  • 07.01.2019, 13:49 (aktualizacja 07.01.2019, 14:43)
  • Katarzyna Kurek
Urząd Stanu Cywilnego podsumowuje 2018 rok
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Mniej rozwodów i narodzin, za to po raz pierwszy od wielu lat więcej rodzin zameldowanych w Ostrowcu Świętokrzyskim, tak w skrócie rok 2018 podsumowuje Urząd Stanu Cywilnego w Ostrowcu Św.

Okazuje się, że coraz mniej par decyduje się na potomstwo. Statystyki mają tendencję malejącą. Z danych wynika, że w roku 2017 na świat przyszło 1002 dzieci, zaś w ubiegłym roku 938. W roku 2018 królowali chłopcy, których urodziło się o 30 więcej niż dziewczynek. 

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

Wybór imienia dla dziecka  często stanowi problem dla rodziców, wielu z nich jednak zdecydowało się na ten sam wybór. Niezmiennie od kilku lat królują te same imiona: Antoni, Lena, Zuzanna. Pojawiły się również oryginalne imiona, tj. Zoja, Tytus, Dorian.

Ubiegłoroczne statystyki nie zmieniły się w liczbie zawartych małżeństw. Ślubów cywilnych w 2017 roku było 158, zaś w 2018, 157.

Polacy rozwodzą się coraz częściej. W skali całego kraju rozwodów było o 3% więcej niż przed rokiem. Te dane jednak nie dotyczą Ostrowca, tutaj tendencja jest malejąca. Odwrotnie jest w przypadku odnotowanych zgonów. Tych, podobnie jak w całym kraju jest coraz więcej. 

Pocieszający jest fakt, że po raz pierwszy od wielu lat coraz więcej rodziców z dziećmi pozostaje na terenie Ostrowca Św.

 

 

 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe