ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Nowy dyrektor nowe wyzwania

  • 03.01.2019, 14:20 (aktualizacja 04.01.2019, 21:40)
  • Karolina Kamińska-Nowak
Nowy dyrektor nowe wyzwania
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Małgorzata Stafijowska w drodze konkursu została dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Funkcje sprawuje od 2 stycznia 2019 roku.

W grudniu 2018 roku starosta ostrowiecki Marzena Dębniak ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Św. Wymogi na objęcie tego stanowiska były ściśle określone.

Po spełnieniu wymogów formalno-prawnych do II etapu konkursu zakwalifikowane zostały dwie osoby Aneta Bławat i Małgorzata Stafijowska. W wyniku zakończenia procedury naboru na stanowisko dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy sprawowanie tej funkcji powierzone zostało Małgorzacie Stafijowskiej, która w ocenie komisji rekrutacyjnej oprócz spełniania wymagań posiada odpowiednie predyspozycje, umiejętności, duże doświadczenie i wiedzę gwarantującą prawidłowe wykonywanie obowiązków służbowych. 
Małgorzata Stafijowska z Urzędem Pracy w Ostrowcu związana była przez 20 lat. Początkowo sprawowała funkcję kierownikiem Centrum Aktywizacji Zawodowej,  później została zastępcą dyrektora urzędu. Cztery lata temu została zwolniona ze stanowiska przez p.o. dyrektora. Przez ten okres pracowała w Urzędzie Miasta w Ostrowcu Św. w Referacie ds. Społecznych.
Zawsze z ludźmi i zawsze dla ludzi. 

Nowe stanowisko to nowe wyzwania. 

Wśród pierwszych zadań do realizacji jakie wymienia nowa dyrektor Urzędu Pracy jest wzmocnienie tych działań, które dają szansę na środki finansowe dla pracodawców i przedsiębiorców, którzy chcą tworzyć stałe miejsca pracy, czyli takie które gwarantują zatrudnienie na minimum 2 lata.

Na chwilę obecną aż 1125 osób zarejestrowanych w Urzędzie Pracy w Ostrowcu Św, to osoby z wykształceniem gimnazjalnym i niższym. Jednym z priorytetowych celów urzędu będzie m.in. wskazanie i wsparcie tej grupie w podwyższeniu swoich kwalifikacji. 

Przed Małgorzatą Stafijowską wiele pracy powiat ostrowiecki od kilku lat zajmuje niechlubne 3 miejsce jeśli chodzi o poziom bezrobocia w województwie świętokrzyskim ze stopą 11%. Pierwsze jest Skarżysko-Kamienna, a drugi Opatów. 

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
.
. 03.01.2019, 17:26
Ciekawe, po co ten urząd jeszcze funkcjonuje?? Lepiej go zlikwidować i te pieniądze przeznaczyć na coś pożytecznego jak np schronisko dla zwierząt.

Pozostałe