ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

W 2019 więcej niedziel bez handlu

  • 03.01.2019, 14:19 (aktualizacja 03.01.2019, 15:53)
  • Karolina Kamińska-Nowak
W 2019 więcej niedziel bez handlu
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
W 2019 roku przepisy dotyczące zakazu handlu w niedzielę będą zaostrzone. 

W roku 2019 handel będzie dozwolony tylko w jedną niedzielę w miesiącu - ostatnią, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w jedną niedzielę poprzedzającą Wielkanoc.
W pozostałe niedziele zamknięte będą m.in wszystkie super- i hipermarkety, dyskonty, czy większość sklepów w centrach handlowych. Działać będą mogły te sklepy, w których ich właściciel sam stanie za ladą. Zakaz handlu nie dotyczy też m.in. cukierni, lodziarni, stacji paliw, kwiaciarni, sklepów z prasą i kawiarni.

Przepisów o ograniczeniu handlu w znacznym stopniu Polacy nie popierają, bo aż 71% uznaje, że państwo nie powinno ustalać, jak obywatele spędzają niedziele, a zakaz handlu odbierają jako naruszanie ich swobody konsumenckiej, tak wynika z badań przeprowadzonego na zlecenie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

Jeszcze większe ograniczenia czekają nas w roku 2020. Wtedy sklepy będą otwarte tylko w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc. Taka zasada będzie obowiązywać już potem w każdym kolejnym roku kalendarzowym.
 

Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
a co ??
a co ?? 04.01.2019, 10:10
skoro już taka troska o personel handlu w Polsce to NSZZ "S" powinien wprowadzić też zakaz handlu po godzinie 15-tej - niech sprzedawcy mają więcej możliwości spędzania czasu z rodziną nie tylko w niedziele i święta ale po południu i wieczorem

Pozostałe